en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał
Młodzież -

Młodzież

Młodzież
Młodzież
A-
A+
RAZEM ZNACZY WIĘCEJ, CZYLI W JEDNOŚCI SIŁA
Dlaczego nastolatki?

Nastolatki to grupa młodych ludzi intensywnie się rozwijających, intensywnie poszukujących, intensywnie szukających akceptacji. Akceptacji wśród rówieśników, rodziny, dorosłych, a nawet u samego siebie. Często przypina się im „metkę” trudnej młodzieży. Często mają w sobie wiele trudnych emocji, wątpliwości, pytań. Często mają potrzebę wypowiadania się na temat tego, co dla nich ważne. Często mają potrzebę bycia wysłuchanym i zauważonym, bez oceniania.

W sztuce nie ma złych czy dobrych pytań, prawidłowych czy błędnych odpowiedzi. To bezpieczny teren, gdzie każdy może być sobą. Zajęcia w galerii i spotkania z artystami dadzą młodzieży możliwość wyrażania swoich poglądów, emocji, wątpliwości. Dadzą możliwość poznawania i uczenia się różnorodnych form wyrazu.

Dlaczego razem?

Obecnie młodzież ma niewiele okazji do współpracy. Coraz więcej jest jedynaków. Nauczanie w szkole najczęściej opiera się na indywidualnej pracy ucznia, premiowane są sukcesy jednostek, kładzie się nacisk na rywalizację.

Dlatego istotne jest uświadomienie młodym ludziom, jak ważna jest umiejętność pracy w grupie. Zależy nam, by uczestnicy mogli doświadczyć, czym jest wspólne działanie i zobaczyć, że razem można więcej. Praca zespołowa to więcej niż suma prac indywidualnych. To inna jakość wysiłku. Każdy może włożyć to, co ma najlepszego do zaoferowania, swoje atuty, najsilniejsze strony, a przy okazji wzmocnić swoje słabe punkty. Warunkiem dobrego efektu jest otwarcie się na innych i uznanie, że cel grupy jako całości jest ważniejszy niż własny.

Katarzyna Kida
 
Koordynatorem cyklu warsztatów dla nastolatków jest Katarzyna Kida k.kida@galeria-arsenal.pl
Zobacz archiwum edukacji Zobacz kalendarium

gra edukacyjna

07.12 - 04.02

Gra edukacyjna z wykorzystaniem platformy SEPPO towarzysząca wystawie "Radykalne rodzicielstwo"

Plac zabaw arsenał

Widok z góry z 3/4. Grupa młodzieży siedzi na podłodze w okręgu wokół dużego białego papieru. Wycinają wydrukowane elementy i przyklejają na kolorowe kartki.
14.10 - 31.12

PLAC ZABAW ARSENAŁ - OFERTA WARSZTATOWA dla młodzieży

Plac zabaw arsenał

Fragment kartonowego budynku oklejonego brązową bibułką. Na nim napis: fabryka czekolady ciasiek.
01.09 - 30.12

PLAC ZABAW ARSENAŁ - OFERTA WARSZTATOWA