en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Wystawy planowane

05.10.2018 - 26.10.2018

Czego się dowiedziałeś z Facebooka

Sieć, w tym media społecznościowe, wprowadza nowe sposoby widzenia, rozumienia i porządkowania świata. Funkcjonujemy w zapośredniczonym przez technologię świecie, w którym zacierają się i przenikają granice tego, co wirtualne i fizyczne. Szczególnie interesujące dla kształtu współczesnej kultury wydają się zależności między strukturą i sposobami funkcjonowania platform społecznościowych a polem sztuki.

Kuratorzy

Monika Szewczyk, Waldemar Tatarczuk

Miejsce

Narodowe Muzeum Literatury Gruzińskiej im. Giorgiego Leonidze, ul. Gia Chanturia 8, Tbilisi, Gruzja

Artyści

Bownik, Kuba Dąbrowski, Zuza Golińska, Maurycy Gomulicki, Katarzyna Korzeniecka, Magdalena Łazarczyk, Dominika Olszowy, Karol Radziszewski, Szymon Rogiński, Jana Shostak Projekt towarzyszący: ≋h≋o≋m≋a≋r≋
16.11.2018 - 18.01.2019

Wyjście z centrum

„Bo nasz świat, niby-globalny, jest w gruncie rzeczy planetą wielu tysięcy najróżniejszych i nigdzie nie spotykających się prowincji. Podróż po świecie to wędrówka od prowincji do prowincji, a każda z nich jest samotnie i tylko dla siebie świecącą gwiazdą. Dla większości mieszkających tam ludzi rzeczywisty świat kończy się na progu ich domu, na krańcu ich wioski, najwyżej na granicy ich doliny. Świat dalej położony jest nierealny, nieważny i nawet niepotrzebny, natomiast ten, który mamy pod ręką, w zasięgu naszego wzroku, urasta nam do rozmiarów wielkiego i wszystko inne przesłaniającego kosmosu.”

Ryszard Kapuściński „Heban”

Kuratorka

Agata Chinowska

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści

Karolina Breguła, Grzegorz Drozd, Magdalena Firląg, Wojciech Gilewicz, Justyna Górowska, Adam Gruba, Alicja Łukasiak, Daniel Rycharski, ZOR (Zmiana Organizacji Ruchu)

Aktualne wystawy

31.08 - 31.10

Hubert Czerepok. Początek, w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

31.08 - 31.10

Valentin Ruhry. ELIZA

Zobacz wystawy aktualne Zobacz archiwum wystaw Zobacz kalendarium Galerii Arsenał