en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

PLAC ZABAW ARSENAŁ - OFERTA WARSZTATOWA dla młodzieży

PLAC ZABAW ARSENAŁ - OFERTA WARSZTATOWA dla młodzieży

14.10.2022 - 31.12.2023
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. Mickiewicza 2
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza grupy młodzieży do korzystania z oferty warsztatowej Placu Zabaw Arsenał.
We wszystkich naszych działaniach edukacyjnych zwracamy szczególną uwagę na szacunek, zaufanie i szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Jako edukatorki Placu Zabaw Arsenał zabawę traktujemy poważnie.
Nieskrępowany, swobodny i beztroski czas jest potrzebny nie tylko dzieciom. Gdy młodzież w szkole tak wiele MUSI, na naszych zajęciach wiele MOŻE!

Zapraszamy na nieszablonowe i twórcze działania, w których wszyscy jesteśmy równi, gdzie nie ma złych i dobrych, ładnych i nieładnych rozwiązań. Gdzie każdy gest i pomysł jest warty zauważenia, a ważne jest to, co czujemy, jak rozumiemy i co chcemy przekazać innym.

Twórcze działania są znakomitym sposobem na: poznawanie własnych emocji, potrzeb; spotkanie z drugim człowiekiem, próbą opowiedzenia mu o sobie, zobaczenie i usłyszenie, o czym on opowiada oraz spotkanie ze SZTUKĄ.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu grupy, do których dołączyła młodzież z Ukrainy. Spotkanie i wspólne tworzenie może być dobrą okazją do wzajemnego poznania i integracji.

(wtorek – piątek), godz. 10–15

Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Ceny biletów za udział w warsztatach:
10,00 zł (dziesięć złotych) od uczestnika.
Dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Dużej Rodziny zniżka w wysokości 50% ceny biletu (5,00 zł).

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz:
https://forms.gle/K83eKxdZkFe4wHfj9


Prosimy o rezerwację terminów z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.Tematy proponowanych zajęć: 

Zamknij oczy / Dotykowe magnesy 

Zapraszamy młodzież na spotkanie z zasłoniętymi oczami. Sprawdzimy, czy łatwo jest rozpoznać przedmiot, którego nie widzimy. Czy można stworzyć własne dzieło, nie widząc go? Stworzymy dotykowe - sensoryczne magnesy. 
Warsztaty mają na celu uwrażliwienie na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku. Galeria Arsenał od lat zaangażowana jest w udostępnianie sztuki współczesnej osobom z niepełnosprawnościami, zależy nam na budowaniu otwartej postawy wobec każdego, bez względu na ograniczenia. Te warsztaty mogą być niezwykłą lekcją empatii i tolerancji. 
Spotkanie rozpoczniemy od odsłuchania audiodeskrypcji (werbalny opis treści wizualnych osobom niewidomym i słabowidzącym) jednego z dzieł sztuki z Kolekcji II Galerii Arsenał w Białymstoku.