en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Wystawy archiwalne

21.08.2020 - 18.10.2020

Strach

Wystawa „Strach” ma na celu analizę tytułowego fenomenu, który jest współcześnie wszechobecny na poziomie lokalnym, regionalnym i globalnym. Wydawałoby się, że dzięki postępowi nauki i rozwojowi nowych technologii wzrasta nasze poczucie bezpieczeństwa, zwiększają się możliwości oceny ryzyka i zagrożeń oraz skuteczność radzenia sobie z nimi. Dlaczego zatem coraz częściej mówimy o tzw. „kulturze strachu”, dlaczego strach stał się nieodłączną częścią naszego codziennego życia i zawładnął wyobraźnią społeczną?

Kuratorzy

Nikita Kadan, Sergey Shabohin

Kuratorki

Monika Szewczyk, Eliza Urwanowicz-Rojecka, Natalia Vatsadze

Miejsce

Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)

Artyści

AntiGonna, A.R.Ch., Mirosław Bałka, Yevgenia Belorusets, Rafał Bujnowski, Hubert Czerepok, Anna Daučíková, Zhanna Gladko, Kote Jincharadze, Nikita Kadan, Zhanna Kadyrova, Aleksei Kazantsev, Alina Kleytman, Dana Kosmina, Tamar Nadiradze, Marina Naprushkina, Ara Petrosyan, Agnieszka Polska, Vlada Ralko, Guia Rigvava, Sergey Shabohin, Guram Tsibakhashvili, Alesia Zhitkevich, Natalia Vatsadze & Ekaterine Ketsbaia, Paweł Żukowski
26.06.2020 - 09.08.2020

Niech poprzedza Cię płomień

Kurdyjska scena artystyczna rozwija się w szczególnie trudnych warunkach politycznych i ekonomicznych. Trwająca od dłuższego czasu presja neoliberalnej ekonomii, niezrealizowane marzenia o własnym państwie, liczna międzynarodowa diaspora kurdyjska oraz charakteryzujący tę scenę brak doświadczenia przełomu konceptualnego mają znaczący wpływ na życie społeczne i istotne postawy artystyczne.

Kuratorka

Aneta Szyłak

Miejsce

Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej) oraz strona internetowa www.sztukakurdystanu.com

Artyści

Sherko Abbas, Halgurd A. Baram, Shirwan Fatih, Rebeen Hamarafiq, Hiwa K, Kani Kamil, Rozhgar Mustafa, Walid Siti, Sakar Sleman
20.06.2020 - 04.09.2020

Wiosna na osiedlu Bema

Kuratorki

Ewa Łączyńska-Widz, Monika Weychert

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści

Teodor Ajder, Paweł Baśnik, Przemek Branas, Wiktoria Czechowska-Antoniewska , Krzysztof Gil, Andrzej Heidrich, Pravdoliub Ivanov, Martyna Jastrzębska, Nikolay Karabinovych, Szczepan Kopyt, Konrad Kuzyszyn, Diana Lelonek, Dorota Podlaska, Daniel Rumiancew, Konrad Smoleński; projekt na działkach: Agnieszka Dragon i Agnieszka Dybowska.
20.06.2020 - 04.09.2020

JASMINA METWALY. ANBAR. ĆWICZENIA Z MIMIKRY

Wystawa Anbar. Ćwiczenia z mimikry w Galerii Arsenał to prezentacja najnowszych prac polsko-egipskiej artystki Jasminy Metwaly. Począwszy od 2011 roku, kiedy Metwaly zaangażowała się w działalność aktywistyczną w trakcie tzw. arabskiej wiosny, jej twórczość skupia się na tematach związanych z systemami kontroli społecznej, prawem i taktykami obywatelskiego oporu.

Kurator

Arkadiusz Półtorak

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści

Jasmina Metwaly
26.05.2020 - 21.06.2020

Informacja o ponownym otwarciu!

Z radością informujemy, że od soboty 20 czerwca, Galeria Arsenał w Białymstoku będzie ponownie otwarta dla gości.

Miejsce

26.03.2020 - 05.05.2020

OPEN CALL: SOLIDARNOŚĆ I SPRAWSTWO

KONIEC TEJ HISTORII NIE ZOSTAŁ JESZCZE NAPISANY
Ogłaszamy otwarty nabór do wirtualnej wystawy
SOLIDARNOŚĆ I SPRAWSTWO!

Miejsce

Galeria Arsenal, ul.Mickiewicza 2
21.02.2020 - 09.04.2020

KRADZIEŻE I ZNISZCZENIA

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że z zalecenia władz Miasta Białegostoku, zawieszamy wszystkie wydarzenia, począwszy od 12 marca do odwołania.
W tym okresie Galeria Arsenał będzie zamknięta dla zwiedzających.

zachęcamy do odwiedzania naszych profili w Social Mediach, gdzie prezentujemy prace, które tworzą wystawę"Kradzieże i zniszczenia".


Wystawa Kradzieże i zniszczenia analizuje status dzieła sztuki: jego moc, aurę, kapitał, przemiany i destrukcję. Wyrafinowani złodzieje, genialni kopiści, tajemniczy milionerzy kupujący arcydzieła na czarnym rynku – to bohaterzy bulwarowych skandali, hollywoodzkich filmów i mitów, które żerują na symbolicznej i ekonomicznej aurze dzieł sztuki.

Kurator

Michał Łukaszuk

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści

Agnieszka Brzeżańska, Rafał Bujnowski, Wanda Czełkowska, Dom Mody Limanka, Edward Dwurnik (Kolekcja MOCAK-u), Olga Dziubak, Jakub Gliński, Tomasz Machciński, Petr Pavlensky, Julia Poziomecka, Mariola Przyjemska, Karol Radziszewski, Daniel Rycharski, Dominika Święcicka, Julita Wójcik, Janek Zamoyski oraz wybór prac z Kolekcji II Galerii Arsenał w Białymstoku: Mirosław Bałka, Oskar Dawicki, Maciej Kurak, Robert Kuśmirowski, Zbigniew Libera, Piotr Łakomy, Anna Molska, Odili Donald Odita, Ewa Partum, Aleksandra Polisiewicz, Rewizja, Jacek Sempoliński, Janek Simon, Marek Sobczyk.
15.01.2020 - 13.02.2020

Portret (w)osobie

Uczestnicy: Anna, Marta, Regina, Ania, Gosia, Łukasz, Wojtek, Marcin, Józef, Piotrek, Zbyszek, Emilia
Prowadzenie: Katarzyna, przy wsparciu Gabrieli odpowiedzialnej za wizaż
Kuratorka Placu Zabaw Arsenał: Magdalena

 
W ramach prowadzonego przez Galerię Arsenał w Białymstoku programu edukacyjnego Plac Zabaw Arsenał w 2019 roku przeprowadzony został projekt Portret (w)osobie z cyklu „Sztuka szuka człowieka”.
Złożyły się na niego cztery spotkania warsztatowe poświęcone portretowi fotograficznemu, które odbyły się w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Łaźniach, gm. Supraśl. Uczestnicy za pośrednictwem fotografii mieli okazję inaczej spojrzeć na siebie i towarzyszących im na co dzień ludzi.


***
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
***

Kuratorka

Placu Zabaw Arsenał: Magdalena

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Plac Zabaw Arsenał
10.01.2020 - 13.02.2020

Małgorzata Niedzielko. Anhedonia

Kuratorka

Monika Szewczyk

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści

Małgorzata Niedzielko
10.01.2020 - 13.02.2020

Patrycja Orzechowska. Retrogradacja #2

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści

Patrycja Orzechowska

Bieżące wystawy

detal, betonowe bloki ułożone w kształt biblioteki
18.09 - 12.11

Wiśnie

01.06 - 31.12

Solidarność i sprawstwo - wystawa wirtualna

Zobacz kalendarium Galerii Arsenał