en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Zmiana ekspozycji

31.03.2023 - 21.05.2023 / 18:00

Zmiana ekspozycji

31.03.2023 - 21.05.2023
Otwarcie: Otwarcie: 31.03.2023 / 18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A.Mickiewicza 2
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Zbigniew Świdziński
A-
A+

Zmiana ekspozycji
Bartek Buczek
z działem technicznym Galerii Arsenał w Białymstoku

kuratorx: Tomek Pawłowski-Jarmołajew

31.03-21.05.2023
Galeria Arsenał w Białymstoku, ul.A.Mickiewicza 2, Białystok

31.03.2023 godz.18 - wernisaż wystawy, wstęp wolny
1.04.2023 godz.12 - oprowadzanie kuratorskie, wstęp w cenie biletu

7-8.05.2023 - I Sympozjum Technicznych


Pamięci Jarosława Trojana (1958-2023)


Bartek Buczek od kilku lat równolegle do swojej praktyki artystycznej rozwija działalność montażysty wystaw. Jako freelancer montuje wystawy dla instytucji, festiwali i niezależnych galerii w całej Polsce, sporadycznie za granicą. Współpracuje również z indywidualnymi artystami, budując niestandardowe skrzynie na prace, wymyślając rozwiązania techniczne, aranżacje wystaw czy pełniąc rolę podwykonawcy poszczególnych elementów.

Wystawa Zmiana ekspozycji podsumowuje doświadczenia Buczka jako artysty-technicznego, przybliżając jednocześnie charakter i specyfikę funkcjonowania działów technicznych i montażystów wystaw, w tym działu technicznego Galerii Arsenał w Białymstoku. Ich praca pozostaje w cieniu, jest niewidzialna – nie tylko dlatego, że realizowana jest w czasie, w którym galerie zamknięte są dla zwiedzających. Nie ma oficjalnej ścieżki edukacji, dostępnej wiedzy, a często nawet standardów realizacji wystaw. Ma być powieszone, ustawione, uruchomione, a wszelkie ślady po pracy zatarte.

Projekt Buczka w Galerii Arsenał w Białymstoku skupia się na tych nieuświadamianych przez publiczność aspektach, zmieniając przestrzeń wystawienniczą w rodzaj odkrywki, która odsłania zarówno proces realizacji wystaw, jak i choreografię, relacje międzyludzkie, etos oraz inwencję, jakie wiążą się z pracą technicznego. W ramach wystawy zorganizowane zostanie I Sympozjum Technicznych, w którym wezmą udział pracownicy techniczni z różnych instytucji i galerii w kraju.

Bartek Buczek urodził się w 1987 roku. Był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku malarstwo, dyplom obronił w pracowni Andrzeja Tobisa. Artysta malarz, twórca wideo-art, instalacji, a także autor tekstów, w tym książki Za drogie, za słabe, zbyt trudne, znajdującej się w kolekcji krakowskiego Bunkra Sztuki. Pracownik galerii o szerokich kompetencjach zawodowych (techniczny, wystawiennik, artysta, aranżer i kurator). W jego twórczości, także tej wykraczającej poza ramy obrazów, odnaleźć można melancholijną atmosferę zakorzenioną w głęboko egzystencjalnej refleksji. Miał 9 wystaw indywidualnych i uczestniczył w 36 wystawach zbiorowych. Mieszka w Krakowie.


Media o wystawie:

Polskie Radio Białystok,
"Zmiana ekspozycji" i wystawa poetycka w Galerii Arsenał

Radio Akadera,
Dwie nowe wystawy w Galerii Arsenał w Białymstoku

Partnerzy medialni

Galeria Arsenał - miejska instytucja kultury

Powiązane Wydarzenia

07.05 - 08.05

I Sympozjum Technicznych

Bartek Buczek z działem technicznym Galerii Arsenał w Białymstoku - Zmiana ekspozycji