en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

I Sympozjum Technicznych

I Sympozjum Technicznych

07.05.2023 - 08.05.2023
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Kuratorzy: Kurator: Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Bartek Buczek
A-
A+

I Sympozjum Technicznych

7-8 maja (niedziela - poniedziałek) 2023

Galeria Arsenał w Białymstoku
ul. Adama Mickiewicza 2


Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza do udziału w I Sympozjum Technicznych wszystkie osoby zainteresowane realizacją wystaw od strony technicznej, a zwłaszcza pracowników działów technicznych instytucji kultury.

“I Sympozjum Technicznych” to dwudniowe wydarzenie dedykowane montażystom i realizatorom wystaw oraz pracownikom działów technicznych galerii, muzeów, instytucji kultury, a także galerii prywatnych i niezależnych. Sympozjum Technicznych organizowane jest przez Galerię Arsenał w Białymstoku w dniach 7.05-8.05.2023 w ramach wystawy indywidualnej artysty-technicznego Bartka Buczka pt.: „Zmiana ekspozycji” (31.03-21.05, kuratorx: Tomek Pawłowski-Jarmołajew, więcej o wystawie: https://galeria-arsenal.pl/wystawy/zmiana-ekspozycji-1).

Wydarzenie będzie okazją do nawiązania kontaktów, wymiany wiedzy i zmapowania różnorodnych praktyk na polu montażu i realizacji wystaw. W programie znajdą się wystąpienia, dyskusje i warsztaty, które dotyczyć będą różnych aspektów działalności technicznych, jak m.in. dostęp do wiedzy i jej międzypokoleniowy przepływ, standardy realizacji wystaw i organizacji pracy, konwencjonalne i niestandardowe rozwiązania techniczne i montażowe, współpraca z artystami, kuratorami i konserwatorami.


ZAPISY

Zapisy przyjmujemy do 27 kwietnia poprzez formularz zgłoszeniowy. Udział w Sympozjum jest bezpłatny, uczestnikom zapewniamy dwudniowy program wydarzeń i wyżywienie. Dojazd i zakwaterowanie uczestników jest we własnym zakresie.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/JimpH3K4Me1mQ9rj6
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ramowy program Sympozjum:

Niedziela, 7 maja:
przyjazd uczestników do Białegostoku
16:00 Wprowadzenie
Przedstawienie programu sympozjum, oprowadzanie po wystawie "Zmiana ekpozycji", prezentacja działalności działu technicznego Galerii Arsenał w Białymstoku
18:00 Memoriał Jarosława Trojana
20:00 Kolacja, wieczór integracyjny

Poniedziałek, 8 maja:
9:00 - 13:30 Część dyskusyjna
Prezentacje, wykłady i dyskusje na temat różnych aspektów pracy technicznych, przygotowane przez zaproszonych praktyków.
14:00 Przerwa obiadowa
16:00 Część praktyczna
Performans w przestrzeni wystawy "Zmiana ekspozycji" w formie konkurencji montażowych
18:00 Zakończenie sympozjum, kolacja

Szczegółowy program wkrótce.

Wszelkie pytania dotyczące wydarzenia, prosimy kierować pod adres: sympozjum@galeria-arsenal.pl

Powiązane Wystawy

31.03 - 21.05

Zmiana ekspozycji