en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Kino kurdyjskie w Galerii Arsenał

Kino kurdyjskie w Galerii Arsenał

16.07.2020 - 30.07.2020 / 19:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od Świętojańskiej)
A-
A+
Zapraszamy na pokazy w ramach cyklu

Kino kurdyjskie w Galerii Arsenał 


 towarzyszące wystawie  Niech poprzedza Cię płomień

Harmonogram projekcji:

16.07.2020 (czwartek), godz. 19
„My war” (2018) dokument
Reż. Julien Fréchette
1h37min

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=qYlBkF1xvrs
 
Niepokojący portret czterech zachodnich ochotników, którzy ryzykują życiem, by walczyć z ISIS wraz z siłami kurdyjskimi. Dokument fabularny „My War” bada złożone motywy związane z potrzebą podjęcia broni w czyimś imieniu.


23.07.2020 (czwartek), godz. 19

„Gulistan, Land of Roses” (2016) dokument
Reż. Zayne Akyol
1h26min

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=OSnFxRgH-0w

Dokument „Gulistan, Land of Roses” to podróż w góry i pustynie Kurdystanu, gdzie uzbrojone partyzantki z Kurdystańskiej Partii Robotniczej (PKK) bronią terytorium kurdyjskiego przed ISIS. Kobiety dzielą się swoimi najbardziej intymnymi przemyśleniami z Zaynê Akyol. Film odkrywa w dużej mierze nieznany świat, ukazując ukrytą feministyczną twarz rewolucyjnej grupy zjednoczonej wspólną wizją wolności.

Zaynê Akyol jest wielokrotnie nagradzaną  reżyserką pochodzenia kurdyjskiego, urodziła się w Turcji i wychował w Quebecu.


 30.07.2020 (czwartek), godz. 19
„Vendetta song” (2005) dokument
Reż. Eylem Kaftan
52 min

Eylem Kaftan patrzy na ruchliwe ulice Stambułu przez okno swojego pokoju hotelowego. Przygotowuje się do podróży na 1000 kilometrów, która zabierze ją do serca terytorium swoich kurdyjskich przodków. Po kilku wskazówkach, starym rodzinnym zdjęciu i gorącym pragnieniu odkrycia prawdy, montrealski filmowiec pojedzie do serca Turcji, aby odkryć 30-letnią tajemnicę, morderstwo jej ciotki Guzide.Filmy z polskimi napisami.

Wstęp wolny!

Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul.Świętojańskiej)


Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dla Galerii Arsenał, opracowanymi na podstawie wytycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w trakcie epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce:

https://galeria-arsenal.pl/dla-zwiedzajacych

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardow

Patroni Medialni

Partnerzy

Galeria Arsenał - miejska instytucja kultury

Wystawa

Zbliżenie na kobietę o długich włosach. Spogląda na swoje włosy, które przeczesuje palcami. Przed nią stoi niewielki instrument.
26.06 - 09.08

Niech poprzedza Cię płomień