en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

WY-twórcy online – samoobsługowe warsztaty do wystawy THE MEANS, THE MILIEU

WY-twórcy online – samoobsługowe warsztaty do wystawy THE MEANS, THE MILIEU

22.03.2021 - 31.12.2021
Miejsce: Miejsce: online
A-
A+
Proponujemy warsztaty, które z powodzeniem można zrealizować w zaciszu domowym.

Przygotowanie zadań: Aleksander Sakowicz
Więcej o wystawie

Do tego zadania będą Ci potrzebne:
  • wydrukowana karta pracy  – do pobrania
  • kredki i mazaki


Ważną częścią wystawy Izy Tarasewicz The Means, The Milieu prezentowanej w Galerii Arsenał w Białymstoku są grzyby reishi, noszące również nazwę: lakownica żółtawa. Nie są to jednak grzyby, które możecie znaleźć w lesie. Zwykle rosną w dolinach, na pniach spróchniałych drzew. Są stosowane w chińskiej medycynie ludowej. Mają bardzo korzystny wpływ na wiele narządów znajdujących się w ciele człowieka, dlatego określane są często jako “kwiaty długowieczności” lub “zioło nieśmiertelności”. Artystka tworząc instalację, inspirowała się zbliżeniem na ściany komórkowe grzybów, które zobaczyła pod mikroskopem. Ten widok postanowiła przenieść na pole sztuki, umieszczając nas w środku. Instalacja była pokazywana w różnych galeriach i za każdym razem wyglądała inaczej. 

Z czym kojarzy Ci się przestrzeń, którą możesz oglądać na zdjęciach?
Na karcie pracy znajdziesz zabawę w “połącz kropki”. Od Ciebie zależy, jakie kształty powstaną. Mogą być podobne do instalacji Izy Tarasewicz, bądź przypominać coś zupełnie innego - konstelację gwiazd na niebie, podwodny świat lub dżunglę! 
Połącz kropki tworząc w ten sposób swój własny mikro-świat.

miłej zabawy!

The Means, The Milieu. Widok wystawy

Instalacja z drutów, grzybów i innych elementów zawieszona w przestrzeni Galerii Arsenał. Wypełnia przestrzeń o białych ścianach