en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Warsztaty Rodzinne To roŚNIE?!

Warsztaty Rodzinne To roŚNIE?!

30.05.2021
Miejsce: Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Astronomii, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, ul.Konstantego Ciołkowskiego 1N
A-
A+
Galeria Arsenał oraz Uniwersyteckie Centrum Astronomii, Uniwersytet w Białymstoku zaprasza Dzieci w wieku  5-8 lat wraz z Opiekunami na Warsztaty Rodzinne towarzyszące wystawie Amelie Bouvier Tam, gdzie słońce kładzie się spać:

To roŚNIE?!

Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka
30.05 (niedziela), godz. 10-13
Uniwersyteckie Centrum Astronomii, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku, ul.Konstantego Ciołkowskiego 1N  (naprzeciw Uniwersyteckiego Centrum Kultury)
BRAK MIEJSC. DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE
Zapisy przyjmowane są od 20.05 poprzez formularz:

https://forms.gle/Vmy3JvYZQ8M6ePmBA

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Ceny biletów za udział w warsztatach:
4,00 zł (cztery złote) od uczestnika.
Dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Dużej Rodziny zniżka w wysokości 50% ceny biletu (2,00 zł).
(Płatne tylko gotówką)

Warsztaty poprzedzone będą krótkim wykładem Andrzeja Branickiego z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersyteckiego Centrum Astronomii  oraz pokazem filmu
“Myszki i Księżyc” 

Na Ziemię codziennie spada nawet 1000 ton meteorytów, oczywiście większość z nich to drobne okruchy. Zwykle nie spadają w jednym kawałku, rozpadają się na mniejsze… i mniejsze.
To „spadające gwiazdy”, które na swojej drodze przez przestrzeń kosmosu widziały niejedno… galaktyki… czarne dziury... gwiazdy… planety... i... Pewnego razu na naszą planetę spadła gromada meteorytów wyglądających zupełnie inaczej. Były niesamowite… chropowate, pomarszczone i szorstkie… A na ich nierównej powierzchni w zakamarkach… w szczelinach…
i zagłębieniach działo się coś dziwnego… zaczęła się pojawiać...Zielona.... Góra i BIAŁY stok..... to rosło!
A wyrastały magiczne… błyszczące… niespotykane formy życia… to były rośliny! Kosmiczne rośliny! Pochodzące nie z tego świata! 

Podczas warsztatów To roŚNIE?! Zapraszamy w podróż z różnorodnymi materiami. Możliwości jest wiele... Struktury… faktury… transparentność… i odblaskowość zainspiruje nas do tworzenia abstrakcyjnych... drogocennych… wręcz kolekcjonerskich obiektów. Stworzymy roślinne kosmiczne przestrzenie „gdzie słońce kładzie się spać”.

Małgorzata Dobrucka
Absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Kortyki w 2012 r.  Edukatorka w  BWA Zielona Góra, gdzie pracuje od 2016 rok. Prowadzi warsztaty artystyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.  Od 2018 r. prowadzi również zajęcia dla  dzieci i młodzieży w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Więcej o wystawie


Myszki i Księżyc - PL / 2D
Księżycowa bajka dla ciekawskich dzieci. Pomaga odpowiedzieć na niektóre pytania dotyczące Księżyca i wyjaśnia fakty naukowe w przyjazny sposób. To opowieść o dwóch małych myszach Pip i Chipie, które zastanawiały się, czy ktokolwiek gryzie duży księżycowy ser lśniący na niebie? Nietoperze nie znały odpowiedzi, podobnie jak Mądra Sowa. Ale na szczęście Pip i Chip spotkały dwa inteligentne roboty astronomiczne, które wyjaśniły im, czym tak naprawdę jest Księżyc. Opowiedzieli o Księżycowych Morzach bez wody i bez Księżycowych ryb, pokazali kratery Księżyca przez teleskop. Peep i Chip były pod takim wrażeniem, że żałowały, iż nie mogą polecieć na Księżyc.
Produkcja:  Fulldome Basement, June 2017
Długość:  16 min.

Bieżące Wystawy

11.06 - 25.07

...daj nam dzisiaj

Flaga Moniki Drożyńskiej zawieszona na budynku Galerii Arsenał. Na fladze gest zwycięstwa, pomiędzy palcem wskazującym a środkowym napis 2 M.
01.06 - 21.05

Solidarność i sprawstwo - wystawa wirtualna