en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Czego się dowiedziałeś z Facebooka

05.10.2018 - 26.10.2018

Czego się dowiedziałeś z Facebooka

05.10.2018 - 26.10.2018
Otwarcie: Otwarcie: 05.10.2018
Miejsce: Miejsce: Narodowe Muzeum Literatury Gruzińskiej im. Giorgiego Leonidze, ul. Gia Chanturia 8, Tbilisi, Gruzja
Artyści: Artyści: Bownik, Kuba Dąbrowski, Zuza Golińska, Maurycy Gomulicki, Katarzyna Korzeniecka, Magdalena Łazarczyk, Dominika Olszowy, Karol Radziszewski, Szymon Rogiński, Jana Shostak Projekt towarzyszący: ≋h≋o≋m≋a≋r≋
Kuratorzy: Kurator: Monika Szewczyk, Waldemar Tatarczuk
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Eliza Urwanowicz-Rojecka
A+
A-
Sieć, w tym media społecznościowe, wprowadza nowe sposoby widzenia, rozumienia i porządkowania świata. Funkcjonujemy w zapośredniczonym przez technologię świecie, w którym zacierają się i przenikają granice tego, co wirtualne i fizyczne. Szczególnie interesujące dla kształtu współczesnej kultury wydają się zależności między strukturą i sposobami funkcjonowania platform społecznościowych a polem sztuki.
Sieć przestaje być jedynie medium artystycznym, a staje się także częścią świata sztuki. Zjawisko to ma charakter relacyjny: z jednej strony artyści funkcjonujący w kulturze Internetu zmieniają architekturę sieci, z drugiej zaś Internet – w tym media społecznościowe – wpływa na język wizualny sztuki, współtworząc nową estetykę.

Sztuka, nierzadko funkcjonująca jak "papierek lakmusowy" rzeczywistości społeczno-kulturowej bądź jak „system wczesnego ostrzegania”, antycypując pewne zmiany, diagnozuje je znacznie wcześniej niż teoria społeczno-kulturowa. Bardzo często też komunikuje lub wypracowuje nowe rozwiązania.

Wystawa „Czego się dowiedziałeś z Facebooka” w subtelny sposób zarysowuje obraz relacyjnego charakteru sieci i świata sztuki oraz ich wzajemnych wpływów.


Wydarzenia towarzyszące: 06.10.2018, godz. 13:00 - oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawie i warsztaty z Szymonem Rogińskim


Śledź wydarzenie "Things to Learn from Facebook" na Facebooku


Wystawa odbywa się w ramach 3. Międzynarodowego Triennale w Tbilisi 2018 organizowanego przez CCA-Tbilisi

Projekt realizowany przez Galerię Arsenał

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej

Partner strategiczny

Partnerzy dodatkowi

Patroni medialni