en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Weekend seniora z kulturą

Weekend seniora z kulturą

01.10.2022 - 02.10.2022 / 10-18
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Justyna Kołodko-Bietkał
A-
A+Galeria Arsenał zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”.

W dniach 1 i 2 października w całej Polsce odbędzie się  „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Dzięki akcji seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki kultury. W tych dniach Galeria Arsenał zaprasza seniorów bezpłatnie na wystawę „Świat nie wierzy łzom: Nostalgia i trauma w sztuce Białegostoku i Podlasia”

Wystawa „Świat nie wierzy łzom. Nostalgia i trauma w sztuce Białegostoku i Podlasia” prezentuje prace urodzonych w latach 80. i 90. artystek i artystów pochodzących z regionu – w tym dzieła z Kolekcji II Galerii Arsenał w Białymstoku. To pierwszy tak obszerny przegląd sztuki wywodzących się z Podlasia przedstawicielek i przedstawicieli tego pokolenia, z których większość bezpowrotnie wyjechała stąd w celu zdobycia edukacji artystycznej. W swojej twórczości przywołują one/oni m.in. wspomnienia z dzieciństwa i historie rodzinne, jak również symbole i stereotypy kształtujące wizerunek regionu – by spojrzeć na nie na nowo, odkrywając ambiwalentną sieć znaczeń, z których utkane są podlaskie historie.

Więcej o wystawie

01.10-02.10 (sobota-niedziela), 10-18 (ostatnie wejście o 17:30)
wstęp wolny
Galeria Arsenał w Białymstoku, ul.A. Mickiewicza 2

Bieżące wydarzenia

06.10 - 06.10

Finisaż - oprowadzanie po wystawie "Świat nie wierzy łzom. Nostalgia i trauma w sztuce Białegostoku i Podlasia"