en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Warsztaty Rodzinne dla nastolatków z Kobasem Laksą z cyklu RAZEM znaczy SIŁA

Warsztaty Rodzinne dla nastolatków z Kobasem Laksą z cyklu RAZEM znaczy SIŁA

22.06.2019 / 11:00 - 14:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza na Warsztaty Rodzinne dla nastolatków z cyklu RAZEM znaczy SIŁA

Nieznośna lekkość wyobrażeń cielesności

PROWADZENIE: KOBAS LAKSA
22.06 (sobota), godz. 11-14
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Wstęp wolny
Poszukujemy dziewczyn i chłopców w wieku 13 - 18 lat wraz z dziadkami, babciami, krewnymi lub przyjaciółmi rodziny w wieku 70+

Przyzwyczailiśmy się myśleć o starości jako o czymś odległym, co nas nie dotyczy.
Liczymy na to, że młodość nigdy nie zmieni swojej jakości, a starość obejdzie się z nami łagodniej niż z naszymi dziadkami czy babciami.
Słyszymy i oglądamy reklamy o cichej przystani, prawie do odpoczynku i skromnych potrzebach osób, które najlepsze lata mają już za sobą.
Co jednak wiemy o ich codziennym życiu?
Czy rozumiemy w pełni, czego doświadczają w kontakcie z otaczającym światem?
 
Projekt Kobasa Laksy to spotkanie nastoletnich wnuczek i wnuków z ich dziadkami i babciami. Młodzi ludzie przejdą metamorfozę – poprzez nałożone na nich tymczasowo fizyczne ograniczenia będą mogli doświadczyć w dużym przybliżeniu tego, co na co dzień czują osoby starsze: trudności z chodzeniem, ubieraniem się, jedzeniem czy widzeniem. Pomogą im w tym ich dziadkowie i babcie, opowiadając o swoich fizycznych ograniczeniach i odczuciach związanych z ciałem.
 
Nastolatkowie podczas metamorfoz będą fotografowani, a zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie „Historie o starości” w Galerii Arsenał elektrownia.

Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl do 21 czerwca 2019, do godz. 14.00 Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prezentacja zdjęć Kobasa Laksy zatytułowana „Nieznośna lekkość wyobrażeń cielesności” oraz spotkanie z artystą i uczestnikami warsztatów odbędą się w środę 26 czerwca o godz. 17.00 na wystawie „Historie o starości” w Galerii Arsenał elektrownia.

Kobas Laksa - artysta sztuk wizualnych, fotograf, twórca dokumentalnej fotografii manipulowanej, reżyser filmów i teledysków. Pochodzi z Białegostoku, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swych działaniach używa różnorodnych mediów - fotografii, fotokolaży, performansu, instalacji, filmu.