en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Situated TV : Wizja lokalna

Situated TV : Wizja lokalna

18.05.2024 - 14.07.2024
A-
A+

Osoby artystyczne: Miriam Arz, Emmi Heckel, Lukas Jantschek, Antonia Weber, Manoel Drexler, Mhamed Al-Zudbadi, Miriam El-Banna, Talaj Szoeke, Elena Bastert, Hannah Suda, Simon Pröbstl, Hannah Christa, Ari Pilhoefer, Rudyard Schmidt, Lukas Urlich
Osoby kuratorskie: Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Maja “May” Smoszna
Opieka dydaktyczna: prof. Heike Baranowsky


“Situated TV” ma na celu wymianę między środowiskami artystycznymi Norymbergii, Podlasia i publicznością. Projekt polega na organizacji pleneru artystyczno-edukacyjnego na Podlasiu dla studentów z Norymbergi podczas którego poznają oni lokalną historię, kulturę i specyfikę regionu w kontekście globalnych problemów i zmian społeczno-politycznych. Skupimy się na telewizji jako medium artystycznemu oraz formie konstruowania lokalnej tożsamości, a także zmianom w percepcji telewizji oraz jej społecznej roli w dobie Internetu.  

Efektem pleneru będzie wieczór performatywny w formie programu telewizyjnego na żywo “BIM BAM BOM TV”, w ramach którego zaprezentowane będą m.in. prace wideo, performance oraz działania przestrzenne. W swoich projektach i prezentacjach podzielą się osoby studenckie własnymi doświadczeniami, osobistymi historiami i przeanalizują własne pozycje, wykorzystując perspektywy i narzędzia oferowane przez telewizję, takie jak storytelling, montaż, czy rozrywka. Rezultaty podróży do Białegostoku oraz zrealizowanego na miejscu wydarzenia, będą zaprezentowane w lipcu 2024 r. w Norymberdze.


Wydarzenie współorganizowane przez Galerię Arsenał w Białymstoku i Akademie der Bildenden Künste Nürnberg.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Situated TV: Wizje Lokalne” prowadzonego przez Galerię Arsenał w Białymstoku.

Wsparcie projektu: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Wsparcie projektu: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Powiązane Wydarzenia

25.05 - 25.05

BIM BAM BOM TV w ramach 38. Dni Sztuki Współczesnej