en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

REZYDENCJE ARTYSTYCZNE / Strong Together/Сильні разом

REZYDENCJE ARTYSTYCZNE / Strong Together/Сильні разом

01.03.2024 - 31.08.2024
A-
A+

Od marca do sierpnia 2024 roku Galeria Arsenał w ramach projektu Strong Together/Сильні разом zorganizowała rezydencje artystyczne dla sześciu ukraińskich artystek: Bożeny Kushnir, Iren Moroz, Natalii Kurnosowej, Wiktorii Teletien, Evy Alvor i Jewsewii Ziakiny. Efektem ich pobytu w Białymstoku były warsztaty i prezentacje skierowane do lokalnej publiczności. Zachęcamy do zapoznania się z biografiami i portfolio każdej z artystek.


     

Bożena Kushnir to artystka z Ukrainy, która dzieli swój czas między Lwów a Wrocław. W 2017 roku ukończyła Lwowską Narodową Akademię Sztuki, uzyskując tytuł magistra architektury wnętrz. Studia w 2016 roku na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu miały kluczowy wpływ na jej artystyczny rozwój. Kushnir bada i analizuje wydarzenia oraz emocje, poruszając złożone tematy codziennego życia poprzez malarstwo, projektowanie graficzne i kolaż. Szczególne znaczenie ma dla niej interakcja z publicznością oraz temat feminizmu.

>>PORTFOLIO PDF<<


Iren Moroz jest fotografką dokumentalną, reżyserką filmową, artystką i pisarką. W 2007 roku ukończyła Kijowski Narodowy Uniwersytet Technologii i Projektowania. W swojej działalności artystycznej i dokumentalnej koncentruje się na badaniu relacji między prawami człowieka a kryzysami w społeczeństwach przechodzących transformację. Od 2022 roku mieszka w Polsce.

>>PORTFOLIO PDF<<



Natalia Kurnosowa, urodzona w Dnieprze, jest artystką mieszkającą w Kijowie, która w 2021 roku ukończyła Narodową Akademię Sztuk Pięknych i Architektury. W swojej twórczości bada tematykę wojny i tożsamości etnicznej, wykorzystując malarstwo olejne, wycinanki oraz techniki mieszane. Kurnosowa brała udział w wielu wystawach zarówno w Ukrainie, jak i za granicą.

>>PORTFOLIO PDF<<

Wiktoria Teletien urodziła się w Doniecku, studiowała w Charkowie, a w marcu 2022 roku przeprowadziła się do Lwowa. W 2012 roku ukończyła Państwową Akademię Sztuki i Projektowania w Charkowie, specjalizując się w malarstwie monumentalnym. Jej prace — obrazy, grafiki i obiekty — skupiają się na ponownym odkrywaniu znaczenia rzeczy, które utraciły swoje pierwotne funkcje. Podejmuje również tematy związane z tożsamością, bezpieczeństwem i ekologią.

>>PORTFOLIO PDF<<


Eva Alvor (pseudonim) to artystka i projektantka, która obecnie mieszka i pracuje w Zaporożu na Ukrainie. W 2006 roku z wyróżnieniem ukończyła Chmielnicki Uniwersytet Narodowy na Wydziale Projektowania. Od 2019 roku bierze udział w wystawach, tworząc prace z zakresu współczesnego malarstwa i grafiki. Pracuje z tkaninami, haftem, a także projektuje kostiumy dla aktorów teatralnych.

>>PORTFOLIO PDF<<


Jewsewia Ziakina (Ksiusha) urodziła się i wychowała w Charkowie, ale w 2022 roku, z powodu wojny, przeniosła się do Lwowa. Ukończyła studia kuratorskie na Charkowskim Uniwersytecie Narodowym. Pracuje z autentycznym ruchem, teatrem playback, animacją oraz tekstem. Zrealizowała kilka projektów kuratorskich i regularnie organizuje warsztaty z zakresu ruchu i praktyki teatralnej. Obecnie pełni funkcję szefowej organizacji publicznej «Trubadury».

>>PORTFOLIO PDF<<

 

Bieżące wydarzenia

12.10 - 12.10

Oficjalne otwarcie "Cyklarium Słoboda" – piknik

02.10 - 30.10

Program projekcji wideo "Czy jesteśce tu z nami?"

01.01 - 31.12

Zadania dofinansowane z budżetu państwa

12.10 - 12.10

Finisażowe oprowadzanie Patryka Różyckiego po wystawie „Namaluj mnie w tej pracy”