en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

PLENUM MEMINARIUM #4

PLENUM MEMINARIUM #4

10.12.2022 - 22.02.2024
A-
A+
PLENUM MEMINARIUM #4. (Nie)możliwe praktyki troski

Data: 10.12.2023 (niedziela), godz. 10.00-18.00
Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A, Mickiewcza 2
wstęp wolny

obowiązują zapisy:
https://forms.gle/Y9s9yuxhZmXRvbCW6  
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie wokół różnych praktyk i ekonomii troski, współprowadzone przez Plenum Osób Opiekujących Się oraz zaproszone gościnie i zaproszonych gości. Będziemy opowiadać o tym, jak rozumiemy i odczuwamy opiekę nad kimś i jak wygląda codzienne doświadczenie tworzenia, gdy jest się osobą opiekującą się dzieckiem/ uczniami/ domem/ kimś innym. W trakcie PLENUM zapewniamy opiekę nad dziećmi.


10.12.2023 (niedziela), godz. 19:00
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Koncert Anatolija Belova  - projekt Cybele
wstęp wolny


Harmonogram PLENUM MEMINARIUM #4:

10.00 - 10.40
wspólne zwiedzanie wystawy “Radykalne rodzicielstwo”

10.45 -11.15
DOMINIKA KIMATY. Czytanie performatywne scenariusza dokumentalnego (work in progress) pod roboczym tytułem: „Dlatego, że jestem mamą”.

KATARZYNA KANIA. Medytacja w ruchu.

przerwa kawowa

11.45 -12.45
Natalia Fiedorczuk - ekonomia dnia - warsztaty 
Warsztat drobnoliteracki, w którym uwolnimy ekonomiczny potencjał pracy opiekuńczej. Czy za pracę opiekuńczą/domową należy płacić? Czy labor of love jest stratą czasu, sztuką czy zasobem ekonomicznym? Jaka jest wartość czasu artystki, która zajmuje się rodziną?
Wspólnie z uczestniczkami przygotujemy “rachunki dnia” - mikropoematy o wydarzeniach codziennych, umykających percepcji i docenieniu.

KATARZYNA KANIA. Medytacja w ruchu 

przerwa kawowa

13.30-14.30
KATARZYNA MALEJKA. Czytanie performatywne “Manifestu Alimenciar” (work in progress)
Prezentacja projektu atystyczno-badawczego z obszaru feminizmu socjalnego.  “Alimenciary”

14.30-15.15
obiad

15.15-18.00
Katarzyna Kania, Adu Rączka, Wera Morawiec, Dorota Walentynowicz. PLENUM MEMINARIUM #4

Plenum Osób Opiekujących Się poprzez ćwiczenia z pisania, ruchu i robienia memów zaprosi Was do przetworzenia wysłuchanych, odczutych i/lub własnych treści dotyczących praktyk opiekuńczych.

Plenum Osób Opiekujących Się to grupa robocza składająca się z osób pracujących w świecie sztuki. Wieloma różnymi sposobami mówimy o tym, co dla nas jest opieką i jak wygląda codzienne doświadczenie tworzenia, gdy jest się osobą, która opiekuje się: dzieckiem/ uczniami/ domem/ kimś innym. W naszych realizacjach różne prace towarzyszą sobie i współdzielą przestrzeń, tak jak osoby w grupie Plenum, po to, aby wzmacniać i współdzielić to, co bywa opisywane jako słabe i niewidzialne.
Nasz sposób działania to wspólny czas, jaki poświęcamy na spotkania grupy, na których zadajemy mnóstwo pytań, wymieniamy się obserwacjami, pogłębiamy swoje wątpliwości - i osobny czas, jaki poświęcamy na udzielanie sobie odpowiedzi i znajdowanie kolejnych pytań i oczywiście pracę indywidualną w tzw. artworldzie przy jednoczesnej pracy polegającej na opiekowaniu się. Wydajemy także zina "Nie widać mnie".
https://plenumofcare.tumblr.com

aktualne wystawy

16.02 - 28.04

Anastasia Sosunova. Statek widmo

16.02 - 28.04

Zaraz po Walentynkach