en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie "Strach"

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie "Strach"

25.09.2020 - 04.10.2020
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od Świętojańskiej)
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Justyna Kołodko-Bietkał, Małgorzata Kopciewska, Aleksander Sakowicz
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza osoby z niepełnosprawnością wzroku na bezpłatne oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie "Strach" prowadzone przez Justynę Kołodko-Bietkał, Małgorzatę Kopciewską i Aleksandra Sakowicza.

25.09 – 4.10.2020 (wtorek - piątek)
Galeria Arsenał elektrownia,
ul.Elektryczna 13 (wejście od ul.Świętojańskiej), Białystok

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl, tel. 85 874 20 61

Audiodeskrypcja jest metodą, która umożliwia osobom niewidomym lub słabowidzącym zapoznanie się z dorobkiem sztuki filmowej, teatralnej czy plastycznej. W przypadku filmu lub teatru uzupełnieniem opisu są dialogi, muzyka i inne dźwięki przynależne ruchomemu obrazowi. Natomiast malarstwo, rzeźba czy architektura mogą najczęściej zaistnieć dla osoby niewidomej wyłącznie dzięki słownemu przekładowi.

Galeria Arsenał jest jedną z nielicznych instytucji kultury w województwie podlaskim i publiczną galerią sztuki współczesnej w Polsce, która w tak kompleksowy i systemowy sposób pragnie stworzyć program udostępniania i budowania długotrwałych relacji z osobami niepełnosprawnymi w obszarze kultury współczesnej. Kierunek, który wybieramy, wpisuje się w ogólnoświatowe trendy projektowania uniwersalnego, czyli dostępnego dla wszystkich odbiorców. Idea projektu opiera się na wyrównywaniu szans w kontakcie ze sztuką i edukacją kulturalną oraz na integracji społecznej poprzez włączanie w obieg życia kulturalnego.