en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

koncert „I ponese woda” w ramach Nocy Muzeów

koncert „I ponese woda” w ramach Nocy Muzeów

13.05.2023 / 22:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na koncert tradycyjnych pieśni polskich, ukraińskich i białoruskich „I ponese woda” w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów.

Zaśpiewają: Julita Charytoniuk, Magdalena Wieremiejuk i Maria Żynel. Do wyboru repertuaru na Noc Muzeów zainspirowała je wystawa „Kiedy wypiły ją całą…” Marie Tučkovej. Usłyszycie pieśni o (od)rodzeniu, płynącej rzece i różnych doświadczeniach kobiet.

sobota, 13 maja 2023, godz. 22:00
ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Wstęp bezpłatny
________________

W ramach Nocy Muzeów zapraszamy również na pokaz wystawy "Zmiana ekspozycji" Bartka Buczka z działem technicznym Galerii Arsenał w Białymstoku oraz "Kiedy wypiły ją całą, ich włosy stały się trawą, palce falami, oczy zwierciadłami słońca, a pot śliną rzeki" Marie Tučkovej z Ig* Świeściak.

Po obejrzeniu wystaw zapraszamy do wspólnej pracy w sali edukacyjnej.

“Co żyje w rzece?”
Jakie stwory i żyjątka zamieszkują rzeki? Co mieszka w jej głębinach a co przycupnęło na brzegu? Rzeki są pełne życia.
Po nocnym spacerze po mieście zapraszamy do wspólnej pracy nad …. rzeką. Podczas otwartego warsztatu w przestrzeni edukacyjnej stworzymy rzekę, za jaką tęsknimy.
Zapraszamy do tworzenia wspólnego muralu.

“Drzewo życia”
Drzewo to symbol siły, odrodzenia i długowieczności. Korzenie ukryte w głębokich warstwach ziemi pozostają tajemnicze i sięgają dalej niż myślimy. Korona sięga chmur, daje schronienie i oddech. Drzewa mają dobrą energię, działają leczniczo i poprawiają nasze samopoczucie. Któż nie przytulił się do drzewa choć raz?
Ucięte podczas prac pielęgnacyjnych gałęzie brzozy posłużą jako rama krosna tkackiego. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tkackie działanie. Wybierzcie kolory przędzy i przetykając je przez nitki osnowy zostawcie swój kolorowy miękki ślad, dając nowe życie i nadając nowe znaczenie uciętym gałęziom brzozy.
________________

Uwaga!
W dniu 13.05.23 r. siedziba galerii przy ul. Mickiewicza 2 będzie otwarta dla zwiedzających wyłącznie w godz. 18:00 – 24.00.
W dniu 14.05.23 r. siedziba galerii przy ul. Mickiewicza 2 pozostaje zamknięta dla zwiedzających.

W dniu 13.05.23 r. Galeria Arsenał elektrownia będzie otwarta dla zwiedzających wyłącznie w godz. 10:00 – 18.00.
W dniu 14.05.23 r. Galeria Arsenał elektrownia będzie otwarta dla zwiedzających wyłącznie w godz. 10:00 – 18.00.
________________

W związku z organizowaną imprezą sportową pn. „10 PKO Białystok Półmaraton wraz z biegami towarzyszącymi: Biegiem Śniadaniowym, PKO Biegiem Juniora oraz PKO Biegiem Nocnym na 5 km" 13.05 i 14.05 wystąpią zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia w ruchu drogowym na obszarze miasta Białystok.

Więcej informacji pod adresem: https://galeria-arsenal.pl/wydarzenia/13-05-14-05-zmiany-w-organizacji-ruchu-i-utrudnienia-w-ruchu-drogowym

Bieżące wydarzenia

10.12 - 10.12

Koncert Anatolija Belova – projekt Cybele

10.12 - 10.12

PLENUM MEMINARIUM #4. (Nie)możliwe praktyki troski

10.12 - 07.12

PLENUM MEMINARIUM #4

07.12 - 07.12

Żubroffka w Arsenale: Konkurs NA SKRAJU