en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci

13.05.2017 - 14.05.2017 / 10:00 - 18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
A-
A+
„Książka. Wielka rzecz!” – to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci, który odbędzie się w dniach 13 - 14 maja 2017 roku w Galerii Arsenał elektrownia. Wyraża ono ideę, że to właśnie dzięki mądrym i pięknym książkom łykamy w dzieciństwie bakcyla odkrywcy, który pyta, jak działa świat.
Tradycyjnie stawiamy na książki artystyczne, czyli takie, w których ilustracja nie jest jedynie dodatkiem do treści, ale jej równoprawną partnerką. Promujemy mniejsze, niszowe i rodzinne wydawnictwa, które nie mają dużej ogólnopolskiej dystrybucji. Uczestnicy Festiwalu mogą nie tylko kupić nowości książkowe bezpośrednio od wydawcy, ale również wziąć udział w warsztatach ilustratorskich, spotkać się z pisarzami, czy dać upust fantazji twórczej („String Art Room”, „Drukarnia bez prądu”). Nowością w tym roku, poza oczywiście przestrzenią, jest wspólne słuchanie audycji o Janie Czochralskim, pokaz ilustrowania na żywo w wykonaniu Tomasza Samojlika oraz wykład otwarty prof. nzw. Macieja Zajkowskiego w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Białostockiej.
 
To, co odróżnia nasz Festiwal od innych festiwali literackich, to skupienie na stronie wizualnej książki i promowanie, za jej pośrednictwem, edukacji wizualnej.
 
Zależy nam na tym, aby niezwykła przestrzeń, w jakiej rozgrywać się będzie Festiwal (ponad stuletni budynek elektrowni) inspirowała młodych czytelników do twórczego działania oraz myślenia. Chcemy skupić się na książkach zachęcających dzieci do poznawania procesów rządzących naszą codziennością, zjawisk fizycznych, prezentujących niesamowite wynalazki polskich uczonych oraz życiorysy wybitnych naukowców, którzy swoimi odkryciami zmieniali świat. Chcemy wzbudzić zaufanie małych dzieci do nauki i pokazać, że wynalazcą może być każdy, wystarczy jedynie puścić wodze fantazji.

UWAGA! Z powodu 5. PKO Białystok Półmaratonu w sobotę i niedzielę dojazd do budynku elektrowni może być utrudniony. Tutaj mogą Państwo przeczytać dokładny komunikat drogowy Urzędu Miejskiego zawierający informacje, w jakich godzinach poszczególne ulice będą zamknięte. Prosimy, szczególnie uczestników warsztatów, o wcześniejsze zaplanowanie sposobu dotarcia i uwzględnienie zapasu czasowego! Dziękujemy za cierpliwość! 

Na Festiwal złożą się następujące wydarzenia:
13 - 14 maja, 10:00 - 18:00

Kiermasz książek artystycznych dla dzieci;
Książki ponad 25 małych i niezależnych wydawnictw w atrakcyjnych cenach.

Lista wystawców: Adamada, Albus, Alegoria, Babaryba, Biała Wieża, Białostocki Teatr Lalek, Bis, Buka, Centrala, Druga noga, Dwie Siostry, Ene Due Rabe, Entliczek, Ezop, Fantastyczne Światy,  Hokus-Pokus, Lemoniada, Ładne Halo, Mamania, Media Rodzina, Multico Oficyna Wydawnicza, My English Bookshelf, Niebieska Mrówka, Poławiacze Pereł, Przygotowalnia, Tadam, Tako, Tashka, Tatarak, Trzy kropki, Widnokrąg, Wytwórnia, Zakamarki, Znak, Kultura Gniewu, Dziupla, Muchomor  

 
Warsztaty ilustratorskie dla dzieci i dorosłych prowadzone m.in. przez Józefa Wilkonia, Iwonę Chmielewską czy Tomasza Samojlika;
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Rekrutacja od 4 maja 2017.
 
Wystawa „Peekaboo” przygotowana przez Ewę Solarz, autorkę m.in. książki „D.E.S.I.G.N”;
Wystawa prezentuje książki 16 najciekawszych polskich ilustratorów, m.in. Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej czy Iwony Chmielewskiej. Zaprosimy zwiedzających do zabawy w odkrywanie. Kim są postacie wycięte z książek? Weźcie specjalną mapę i spróbujcie znaleźć książki, z których wyszli wszyscy bohaterowie. Mapę koniecznie zabierzcie do domu, wytnijcie postacie i zróbcie własną mini-wystawę na kuchennym stole albo parapecie.
 
Drukarnia bez prądu z Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu;
Czerpanie papieru na specjalnych sitach, tygiel drukarski z XIX wieku i mnóstwo drukarskiej zabawy w starym stylu!

String art room, czyli przestrzeń do kreatywnej zabawy w aranżacji Martyny Štěpán-Dworakowskiej;
 
Przytulna czytelnia dla małych i dużych;
Przyjdź tu ze świeżo zakupionymi książkami lub skorzystaj z naszej czytelni. Pomyśl i odpocznij. 

A ponadto:

13.05.2017 (sobota)
 
10:00 / Antresola: otwarcie wystawy „Peekaboo”;
 
13:00 / stoisko wydawnictwa Wytwórnia: ogólnopolska premiera książki „Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny” i spotkanie z autorką, Martą Kopyt.

"Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny" - autorka książki udowadnia, że matematykę i ilustrację można znakomicie połączyć i zaprasza nas do świata geometrii. Poznajemy pojęcia punktu, linii, odcinka, symetrii, grafów czy nieskończoności. I jest to nasz punkt wyjścia do stworzenia własnego świata niekoniecznie matematycznej ilustracji.
 
14.05.2017 (niedziela)

11:00 / Przestrzeń warsztatowa: „Elektryzujące światło”, wykład otwarty prof. Macieja Zajkowskiego w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Białostockiej;

Dr hab. inż. Maciej Zajkowski, prof. PB - związany z Wydziałem Elektrycznym oraz Wydziałem Zarządzania Politechniki Białostockiej. Zainteresowania: projektowanie urządzeń oświetleniowych z diodami LED, systemów energetyki słonecznej, światłowodów oświetleniowych, smart lighting, smart region Współpracuje w roli eksperta z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Ministerstwem Energetyki, gminami województwa podlaskiego. Doradztwa w zakresie poprawy efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii, nowoczesnych, inteligentnych systemów oświetleniowych.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to program edukacji realizowany przez Politechnikę Białostocką. Jest marką w pełni regionalną, którego pomysł i realizacja wywodzą się z Białegostoku. O wadze przedsięwzięcia i jego powodzeniu świadczy ogromne zainteresowanie zajęciami. Wykładowcy i organizatorzy projektu stawiają sobie za cel rozwijanie dziecięcej wrażliwości, intelektu i twórczego potencjału. Udowadniają, że nauki ścisłe to nie tylko formuły i definicje, ale również fascynujące oświadczenia i mnóstwo dobrej zabawy. Wszyscy pilni studenci otrzymują swoje pierwsze dyplomy ukończenia studiów. Oferta edukacyjna Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego skierowana jest do uczniów szkół podstawowych w wieku 6-12 lat z Białegostoku i okolic.

12:30 / Przestrzeń warsztatowa:  spotkanie autorskie z wybitną ilustratorką i autorką picture book’ów Iwoną Chmielewską;

14:00 / Przestrzeń warsztatowa: pokaz ilustrowania na żywo w wykonaniu Tomasza Samojlika;

15.00 / stoisko wydawnictwa Wytwórnia: ogólnopolska premiera książki „Kiedy będę duża / Kiedy będę duży” i spotkanie z autorką, Marią Dek;

16:00 / Przestrzeń warsztatowa: wspólne słuchanie audiobooka „Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim” – słuchowisko pełne dźwięków i światła.

Teatr wyobraźni. Wspólne słuchanie audiobooka "Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim" autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel, czyta Anna Dymna. Słuchowisko pełne dźwięku i świateł w reżyserii Krzysztofa Kiziewicza. Czy tablet i telefon komórkowy mają coś wspólnego z kryształami? Co kryje wnętrze tych niewielkich, "inteligentnych" i jakże popularnych dziś urządzeń? A może wiesz, co to jest błękit pruski, metal B i do czego służy kapilara? I czy można zostać wynalazcą przez omyłkę... Posłuchaj opowieści o słynnym w świecie uczonym Polaku, Janie Czochralskim i jego kryształowym odkryciu, które zapoczątkowało współczesną elektroniczną epokę. 


Terminarz warsztatów

13.05.2017 (sobota)

10:00-11:30 / Przestrzeń warsztatowa: warsztaty komiksowe "Rysujemy leśne zwierzęta" z Tomaszem Samojlikiem, dla dzieci w wieku 6-9 lat;
UWAGA BRAK MIEJSC


Uśmiechnięte pyszczki, dzioby i ryjki - warsztaty z rysowania zwierzęcych bohaterów. Podczas warsztatów dzieci poznają proste sposoby rysowania zamieszkujących nasze lasy zwierząt, od tych najmniejszych, po te największe.

Tomasz Samojlik – pracownik naukowy Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży zajmujący się historią przyrodniczą Puszczy Białowieskiej, a zarazem popularyzator nauki i autor kilku książek i komiksów dla dzieci i młodzieży, m.in. „Ryjówki przeznaczenia”.


12:00-13:30 / Przestrzeń warsztatowa: warsztaty z Dorotą Wojciechowską, ilustratorką serii wydawniczej "Strażaczka", "Kosmonautka", "Agentka"dla dzieci w wieku 7-10 lat;

"Magiczna Kartka". Każde z dzieci dostanie kartkę papieru z wypisanym zawodem w dolnym rogu kartki. Zadaniem dziecka będzie zamalowanie całej kartki kolorami kojarzącymi się z danym zawodem, kiedy dziecko pokryje kartkę farbką wodną wyłoni się napis wcześniej wypisany woskiem, oczywiście będzie to nazwa zawodu. Zadanie drugie "Drzewko marzeń". Każde z dzieci wykonuje rysunek przedstawiający zawód jaki chciałoby w przyszłości wykonywać, po czym wszyscy wieszamy ilustracje na naszym drzewku na którym spełniają się wszystkie marzenia. Drzewko będzie stanowi formę ruchomej galerii.

Dorota Wojciechowska - mieszka w Poznaniu. Na co dzień pracuje jako grafik - ilustrator. Rysowała między innymi dla: czasopism i wydawnictw: Wysokich Obcasów, Gagi, Charakterów, Twojego Dziecka, Poławiaczy Pereł (książki "Kosmonautka" i "Strażaczka", "Agentka"), Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, Wydawnictwa Otwartego. Instytucji kulturalnych: Opery Narodowej w Warszawie, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu,
Agencji Artystycznej w Szczecinie.
 
14:00-15:30 / Przestrzeń warsztatowa: warsztaty z Piotrem Karskim, współautorem książki "Pionierzy", dla dzieci w wieku 6-10 lat;
UWAGA BRAK MIEJSC


Dzieci poznają wybranych pionierów - bohaterów książki oraz technikę drzeworytu, która była bezpośrednią inspiracją do stworzenia ilustracji. Każdy uczestnik stworzy wynalazek, którego najbardziej brakuje mu w życiu, w dodatku wynalazek będzie ekologiczny i wytworzony z surowców wtórnych! Warsztaty wieńczy autorska prezentacja wynalazków.

Piotr Karski – urodzony w 1987, absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projektuje i pisze książki, prowadzi warsztaty i maluje murale dla dzieci.
Wielokrotnie nagradzany na konkursach graficznych w kraju i za granicą. Finalista Young Illustrators Competition 2015 organizowanego przez Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Szanghaju. Tego lata, nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry, ukaże się jego drugi przewodnik do rysowania W Morze!. Ponad sto zadań plastycznych i pomysłów na aktywności pozwoli dzieciom zdobyć ogrom wiedzy o morzach i oceanach. Książka jest kontynuacją przewodnika W Góry!, który został nominowany do nagrody Mądra Książka Roku 2016.
 
16:00-17:30 / Przestrzeń warsztatowa: warsztaty z Martą Kopyt "Punkt wyjścia / wspólne malowanie muralu", dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Na podstawie książki ,,Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny" zastanowimy się wraz z dziećmi nad istotą punktu. Czy łączenie punktów to sztuka, zabawa czy geometria wykreślna. 

Marta Kopyt, autorka książki ,,Punkt wyjścia, Wytwórnik Geometryczny". Z wyróżnieniem ukończyła warszawską ASP oraz Matematykę na UW. Od lat wymyśla zajęcia z dziećmi, prowadzi Klub Sportowy Potwory. Stypendystka m. st. Warszawy, wielbicielka tego miasta. Autorka performensów, kolaży i ilustrowanych treści. 

14.05.2017 (niedziela)

10:00-11:30 / Namiot warsztatowy: warsztaty z Marią Biardzką i Matyldą Dębską, "Słońce zawarte w ramie (<<W ramie. Słońce>>)" dla dzieci w wieku 6-9 lat;
UWAGA BRAK MIEJSC

Autorki książeczek "W ramie" chcą zabrać najmłodszych na poszukiwanie słońca. Wybrany temat, świetnie znany i lubiany, będzie pretekstem do odkrycia dzieł artystów takich jak J.M.W. Turner, Marc Chagall, Henri Matisse, Paul Klee, Edward Munch czy Odilon Redon. Celem zajęć jest pokazanie jego uczestnikom, że nie istnieje jedna, właściwa droga, że słońce można przedstawić na rozmaite, zaskakujące sposoby. Spotkanie ze sztuką 
będzie miało charakter zabawy : wycinanek, wyklejanek, kolorowanek, rzeźby. Ta inicjacja do świata sztuki połączona będzie zatem z odkrywaniem twórczych możliwości małych artystów. 

Maria Biardzka i Matylda Dębska: autorki projektu "W ramie" - serii tematycznych książeczek o sztuce. Ich celem jest zaproszenie najmłodszych do podróży po świecie sztuki, a zasadą : jedna reprodukcja równa się jedna kreatywna zabawa z dziełem. Pierwszy zeszyt poświęcony tematyce wody, wydały dzięki wsparciu darczyńców akcji crowdfundingowych. Są duetem łączącym północ z południem: Maria jest analitykiem finansowym w
Londynie, a Matylda historykiem sztuki, mieszka w Paryżu.

12:30-14:00 / Namiot warsztatowy: warsztaty z Józefem Wilkoniem, inspirowane książką "Zbuntowany Elektron", dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami;
UWAGA BRAK MIEJSC

Był sobie Elektron, który uwielbiał zagadki. Miał talent wynalazcy i energię muzyka rockowego. Do tego świetnie rozumiał się z dziadkiem Cybernetem i babcią Informatyką... Autorska książka Józefa Wilkonia łączy pokolenia i pasje. Pokazuje też nowoczesne oblicze znakomitego ilustratora, który tak
jak Elektron nie boi się technologicznych nowinek i kocha dobrą muzykę. Ilustracje do "Zbuntowanego Elektrona" zostały wykonane na tablecie.

Józef Wilkoń - ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Wydział Historii Sztuki, dyplom: 1954; ASP w Krakowie, Wydział Malarstwa, dyplom: 1955. Wybitny artysta - zajmuje się malarstwem, rzeźbą, scenografią, ilustracją książkową. Zilustrował i opracował graficznie ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych wydawanych w Polsce i ponad 60 książek wydawanych za granicą. Książki z jego ilustracjami przetłumaczono na ponad 20 języków.
 
14:30-16:00 / Namiot warsztatowy: warsztaty dla dorosłych z Iwoną Chmielewską;

Warsztaty inspirowane książką "Pamiętnik Blumki". Wspólna lektura książki i tworzenie przez uczestników własnej opowieści o dzieciach z Domu Sierot. 
"Myślę, że ta książka i rozmowa o niej, zwłaszcza w obecnej sytuacji, jest potrzebna" - Iwona Chmielewska

Iwona Chmielewska jest ilustratorką i autorką książek dla dzieci i dorosłych. W 1984 ukończyła grafikę warsztatową na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Mieszka i pracuje w Toruniu, gdzie prowadzi zajęcia z przedmiotu Książka autorska na Wydziale Sztuk Pięknych. Tworzy głównie autorskie książki picturebooks, z których większość wydawana jest w Korei Południowej. Prawa do nich sprzedały się do krajów hiszpańskojęzycznych, a także do Chin, na Taiwan, do Japonii i Portugalii. Iwona Chmielewska jest laureatką wielu nagród. Najważniejsze z nich to Złote Jabłko na Biennale Ilustracji w Bratysławie i ilustratorski Oskar, Bologna Ragazzi Award 2011 w kategorii non fiction za ilustracje do koreańskiej książki A house of the mind: maum oraz Bologna Ragazzi Award 2013 w kategorii fiction dla książki Eyes. Jest też autorką wielokrotnie nagradzanego Pamiętnika Blumki (Książka Roku 2011 Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Obrazkowa).
 
16:30-18:00 / Namiot warsztatowy: warsztaty "Duże <<ja>>" z Marią Dek inspirowane premierowo wydaną książką „Kiedy będę duża / Kiedy będę duży” dla dzieci w wieku 4-6 lat.
UWAGA BRAK MIEJSC

Wyruszamy w wizualną podróż, w czasie której każdy stworzy autoportret z przyszłości. Kto będzie nosił czapkę alpinisty, a kto elegancki kapelusz? Czy ktoś z nas zapuści wąsy? Na jaki kolor pofarbuję włosy? Czy będę nosić okulary do czytania? W czasie warsztatów wykleimy i namalujemy nasze plany, marzenia na wielkoformatowych autoportretach.

Maria Dek
, ilustratorka, absolwentka University of the Arts London oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej ilustracje są jak pudełko z dziecięcymi skarbami, stanowią pełne emocji i absurdu zapisy małych i dużych przygód. Ilustratorka z uwielbieniem sięga po tradycyjne techniki tworzenia. Autorka książek opublikowanych we Francji: "En Foret", "Quand Je Serai Grand", stworzyła ilustracje do książek: "Paskudki Słowiańskie", "Czary na Białym", "Ole! Hiszpania dla dociekliwych". Jej ilustracje wystawiano zarówno w Polsce jak i za granicą.


UWAGA! Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: j.bietkal@galeria-arsenal.pl od czwartku 4 maja 2017 od godziny 09:00 do wtorku, 9 maja 2017 do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc. Prowadzimy wyłącznie zapisy indywidualnych uczestników, nie przyjmujemy grup. 

Każdy uczestnik może zgłosić się maksymalnie na dwa warsztaty podczas trwania Festiwalu. Prosimy o podanie w zgłoszeniu poniższych informacji:
Tytuł warsztatów
Imię, nazwisko i wiek dziecka
Numer kontaktowy do opiekuna

Uwaga, tylko pełne zgłoszenia będą brane pod uwagę!

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii
Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.



Wystawa Peekaboo 

Trudno przecenić znaczenie książek dla dzieci. To dzięki książce dziecko pierwszy raz styka się z kulturą wysoką, literaturą, sztuką wizualną. To bardzo ważne, by książki, które proponujemy naszym dzieciom były rzeczywiście wytworem sztuki, zaprojektowanymi mądrze i pięknie, nie zaś przymilającymi się i infantylizującymi temat. Bowiem to właśnie książki kształtują zmysł estetyczny i wrażliwość dziecka na piękno.

Od dekady obserwujemy w Polsce ponowny rozkwit rynku książek dla dzieci. Powstało i wciąż powstają liczne małe wydawnictwa, które podejmują ryzyko wydawania nowatorskich, artystycznie innowacyjnych książek. Ich awangardowe formy zostały już dostrzeżone na świecie. Od kilku lat polskie książki regularnie zdobywają najważniejsze międzynarodowe nagrody dla książki dziecięcej – m.in. Bologna Ragazzi Award.

Wystawa „Peekaboo” prezentuje książki 16 polskich ilustratorów. Wybór ich najciekawszych książek dobrze pokazuje różnorodność i pomysłowość artystów. Zapraszamy zwiedzających, a szczególnie odwiedzające wystawę dzieci, do zabawy w odkrywanie. Pierwsze zadanie to domyślenie się, kim są postacie wycięte z książek. Dla utrudnienia zgadywanie zacznijcie od ich różowej strony. Jeśli macie ochotę na dalszą zabawę, weźcie specjalną mapę i spróbujcie znaleźć książki, z których wyszli wszyscy bohaterowie. Mapę, koniecznie zabierzcie do domu, wytnijcie postacie i zróbcie własną mini wystawę, na kuchennym stole albo parapecie. Dobrej zabawy!

Ilustratorzy biorący udział w wystawie: Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Robert Czajka, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak, Ola Płocińska, Dawid Ryski, Piotr Socha, Marianna Sztyma

Wydawnictwa: Albus, Bajka, Centrala, Czerwony Konik, Dwie Siostry, Egmont, Ezop, Gestalten, Kultura Gniewu, Nasza Księgarnia, Muzeum Powstania Warszawskiego, Ringo, Warstwy, Wydawnictwo Literackie, Wytwórnia, Widnokrąg, Tatarak, Tamaryn, Znak, Wydawnictwo Literackie.

kuratorka: Ewa Solarz
identyfikacja graficzna: Robert Czajka
aranżacja: Ewa Bochen i Maciej Jelski / Kosmos Project


Ewa Solarz – jest autorką książek dla dzieci „D.E.S.I.G.N.” (wydawnictwo Dwie Siostry) oraz „Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów” (2012) (wydawnictwo Wytwórnia). Dziennikarką, redaktor naczelną i wydawcą serwisu Dom z pomysłem, współwłaścicielką internetowego poradnika wnętrzarskiego domplusdom. Prowadzi rubrykę o książkach dla dzieci w magazynie „Kikimora”. Jako kurator wystaw współpracuje z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodową Galerią Zachęta, Łódź Design Festival, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Centrum Designu Concordia. Członkini rady programowej Gdynia Design Days. Organizuje i prowadzi warsztaty promujące i oswajające dzieci z wzornictwem przemysłowym. Kuratorka wystaw designu: „Let’s Play!” (Izmir 2014), „Las i łąka” (Sztokholm 2014, Kopenhaga 2013), „Papierowe miasto” (Stalowa Wola 2014), „Ilustrowany Elementarz Dizajnu” (Łódź 2012, Kielce 2012, Tallin 2013, Szczecin 2013, Stalowa Wola 2013), „Bauhaus dla dzieci” (Szczecin 2013), „Dizajn dla dzieci” (Łódź 2012), „Must Have” (Łodź 2011, 2012, Mediolan 2012, 2013, Berlin 2013, Hongkong 2013), „Do It Your Way. Polish Design in Pieces” (Mediolan 2015).
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Patroni medialni

Partnerzy

Galeria Arsenał - miejska instytucja kultury

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci 2017

Przejdź do odtwarzania filmu

Goście Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci 2017

Kobieta siedząca przy biurku na których leżą książki. Trzyma w dłonach rysunek. W dalszym planie widoczna szklana szafka. Zdjęcie zrobione z boku

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci 2017

Przestrzeń Galerii Arsenał elektrownia. Na białym biurku i ściance widoczny kolorowy napis FESTIWAL KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ DLA DZIECI. Po lewej stronie zdjęcia widoczna stojąca na podłodze duża, rozłożona książka oraz zawieszony na białej ściance telewizor.