en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Open Group. Ze względu na okoliczności

02.09.2017 - 06.10.2017 / 17:00

Open Group. Ze względu na okoliczności

02.09.2017 - 06.10.2017
Otwarcie: Otwarcie: 02.09.2017 / 17:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
Artyści: Artyści: Open Group / Yuriy Biley, Anton Varga, Stanislav Turina i Pavlo Kovach
Kurator: Kurator: Waldemar Tatarczuk
A-
A+
Open Group to jeden z najciekawszych kolektywów artystycznych działających obecnie na terenie Ukrainy. Istnieje od 2012 roku, tworzą go: Yuriy Biley, Anton Varga, Stanislav Turina i Pavlo Kovach.
Już po trzech latach działalności grupa zaznaczyła swoją obecność mocnym akcentem, jakim było zdobycie w 2015 roku Grand Prix konkursu PinchukArtCentre – najważniejszej nagrody przyznawanej młodym artystom w Ukrainie. W tym samym roku Open Group została zaproszona do udziału w Międzynarodowym Biennale Sztuki w Wenecji.
 
„Ze względu na okoliczności” to pierwsza retrospektywna wystawa grupy, podsumowująca pięć lat działalności, a jednocześnie pierwsza jej prezentacja w Polsce. W Galerii Arsenał zostanie pokazany wybór prac grupy oraz nowa realizacja przygotowana specjalnie na tę okazję.


Waldemar Tatarczuk o wystawie Open Group „Ze względu na okoliczności”

Wystawę Open Group w Galerii Arsenał flankują dwie prace stanowiące wyjątek od praktyki, z której twórcy dali się poznać w czasie swojej pięcioletniej działalności. To właśnie w „Dioramie” i „Wyłącznie do użytku wewnętrznego” artyści ukrywają się za pracami. Nie prezentują one tak charakterystycznych w działalności grupy akcyjności i procesualności, które – jak na obecne standardy – są niekiedy posunięte do ekstremum. Do prac typowych dla Open Group należy „Synonim dla słowa <<czekać>>”, zrealizowana w ramach wystawy „Hope!” w Pawilonie Ukraińskim, podczas 56. Biennale w Wenecji. Członkowie grupy przez trzy tygodnie „czuwali” przy stole ustawionym przed instalacją monitorującą dziewięć mieszkań. Był to sposób oczekiwania na powrót żołnierzy, którzy poszli na front. [...]

Czytaj cały tekst tu


Wydarzenia towarzyszące


03 września 2017, godz. 11:00
Oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawie tłumaczone na polski język migowy

4.10.2017, godz. 12:00
Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawieOgłoszenie:

Galeria Arsenał zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie „Biografia”, będącego częścią wystawy.
Możecie dołączyć do projektu, udostępniając artystom swoje biografie: mailem pod adres biography.openprojeсt@gmail.com, w wiadomości na profilu na Facebooku albo przynosić do GALERII ARSENAŁ (ul. A. Mickiewicza 2, Białystok) w okresie od 2 września do 6 października 2017 roku.

Artyści podkreślają: „Biografie mogą być autorskie/anonimowe, krótkie/długie, prawdziwe/wymyślone itd. Twoja biografia będzie częścią projektu, a ty – częścią Open Group!”
Open Group poszukuje też osoby, która zgodziłaby się wytatuować sobie swoją biografię. W dowolnym języku, dowolną czcionką. Ta osoba automatycznie zostanie uczestnikiem Open Group i częścią projektu „Biografia”.

Warunki:
Na tatuażu powinna pojawić się wyłącznie autobiografia danej osoby.
Autobiografia może mieć dowolną kompozycję i rozmiar.
Tatuaż może być zrobiony na dowolnej części ciała.
Dokumentacja tego procesu (zdjęcia, wideo) będzie eksponowana podczas wystawy w osobnej ramce jako jeden z 12 gestów-rozważań, prób transformacji i nowego odczytania pojęcia i fenomenu biografii.

Kontakt:
biography.openprojeсt@gmail.com albo open.group@ukr.net
Aplikacje przyjmowane są do 25 września włącznie.

Open Group / Yuriy Biley, Anton Varga, Stanislav Turina i Pavlo Kovach

Wystawa odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny wymiar 2017

Honorowy Patronat Prezydenta Białegostoku

Organizatorzy

Patroni medialni

Galeria Arsenał - miejska instytucja kultury

Oprowadzanie autorsko-kuratorskie tłumaczone na PJM_03.09.2017

Przejdź do odtwarzania filmu

Powiązane Wydarzenia

Zdjęcie wnętrza pomieszczenia. Na białych ścianach wiszą obrazy i telewizory z wyświetlanym obrazem. Na środku pomieszczenia stoją dwa stoły na których znajdują się instalacje.
03.10 - 10.10

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawach: Uwaga! Granica i Open Group. Ze względu na okoliczności