en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Aktualne wystawy

20.08.2019 - 10.10.2019

Wojciech Gilewicz. Hanoi Hello!

Filmy Wojciecha Gilewicza powstawały podczas jego podróży po Azji (2008–2018). Są dokumentami subiektywnego spojrzenia na krajobraz (miejski, wiejski) i przyrodę, w które artysta stopniowo wnika. Każdy z nich jest odrębnym dziełem, ale razem tworzą spójną narrację o uprzywilejowanej pozycji „obcego”. Nie udają, że mówią o innych, ale posługują się zanurzeniem w kulturze innego kraju jak lustrem, w którym można poddać w wątpliwość własne działania i bliżej przyjrzeć się osiągnięciom. Artysta testuje publiczną percepcję, zachęcając do aktywnej obserwacji otaczającej nas ikonosfery i do odkrywania sztuki w jednoczesnym rozpadzie i odnawianiu się życia codziennego. Cała prezentacja opowiada o tym, czym jest podróżowanie, a jednocześnie sama jest podróżą po mieście.

Kuratorka

Aleksandra Kluczyk

Miejsce

Galeria Arsenał w Białymstoku, Centrum Handlowe ALFA, Hort Cafe, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Namaste Bio Organic Shop, Pasmanteria Hobbystyczna, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Muzeum Wojska

Artyści

Wojciech Gilewicz
29.08.2019 - 06.10.2019

Vlada Ralko. Widmo wolności. Wersja, w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

Kuratorka

Monika Szewczyk

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
29.08.2019 - 06.10.2019

Mykola Ridnyi. Wilk w worku, w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

Mykola Ridnyi jest jednym z najwybitniejszych współczesnych artystów ukraińskich, twórcą instalacji, obiektów i prac wideo, członkiem kolektywu artystycznego SOSka i dwukrotnym finalistą konkursu dla młodych artystów ukraińskich PinchukArtCentre Prize: w 2009 roku z kolektywem SOSka i w 2011 indywidualnie. Ridnyi jest wrażliwym obserwatorem i komentatorem rzeczywistości społeczno- politycznej.

Kuratorka

Monika Szewczyk

Miejsce

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Zapowiedzi wystaw

18.10 - 18.12

DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu

Zobacz wystawy planowane Zobacz archiwum wystaw Zobacz kalendarium Galerii Arsenał