en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

KOTRA LIVE A/V na Electrum Up To Date Festival

KOTRA LIVE A/V na Electrum Up To Date Festival

30.05.2024
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia w Białymstoku, ul. Elektryczna 13
A-
A+
Wydarzenie główne wystawy IVAN SVITLYCHNYI. MAYBE WE CAN HAVE FUN TOGETHER:

30.05.2024 (czwartek), Galeria Arsenał elektrownia
Elektryczna 13, Białystok (wejście od ul. Świętojańskiej), godz. 22:00
KOTRA LIVE A/V
(w ramach Electrum Up To Date Festival)
ilość miejsc ograniczona
bilety

MAYBE WE CAN HAVE FUN TOGETHER. RAVE to KOTRA LIVE A/V w Galerii Arsenał elektrownia, zainicjowany przez ukraińskiego artystę nowych mediów Ivana Svitlychnego, współkuratorowany przez kolektyw w składzie: Dmytro Fedorenko, Tatiana Kochubinska, Liera Polianskova. Wydarzenie jest częścią Electrum Up To date Festival i wystawy MAYBE WE CAN HAVE FUN TOGETHER, którą będzie można obejrzeć w drugiej arsenałowej lokalizacji (10.05–21.07.2024), przy A. Mickiewicza 2. 

Sięgając po różnorodne języki i media (sztuki wizualne, muzyka elektroniczna, teksty ekspertów), wystawa podejmie analizę możliwych metodologii sztuki wypracowujących rozwiązania teraźniejszych i przyszłych problemów (od kwestii zdobywania wiedzy po ekologię). Niech przyszłość nas jeszcze zachwyci – MAYBE WE CAN HAVE FUN TOGETHER!


KOTRA to pseudonim i zarazem tytuł głównego projektu artystycznego Dmytra Fedorenki – mieszkającego w Berlinie twórcy wielodyscyplinarnego, jednego z najaktywniejszych pionierów ukraińskiej eksperymentalnej sceny muzycznej, autora wielu uznanych eksperymentalnych projektów muzycznych, festiwali i wydarzeń artystycznych w Ukrainie.

Kotra od dawna zgłębia granice percepcji – własne i odbiorców – a także wpływ muzyki na ciało i umysł w ekstremalnych warunkach audio. Jego produkcje i wystąpienia na żywo opierają się na praktyce radykalnej transformacji przez muzykę, która jest jednym z najbardziej intensywnych, abstrakcyjnych narzędzi komunikacji. Oferując odbiorcom ekstremalne doświadczenia, Kotra umożliwia osobliwe spojrzenie na radykalny, eksperymentalny charakter muzyki. Irytującą i niepokojącą sztukę audio uzupełnia jej precyzyjna estetyka.

Więcej informacji: https://kotra.org.ua/


Dmytro Fedorenko
jest założycielem i producentem wytwórni muzycznej Kvitnu. Wspólnie z kompozytorką i artystką Zavoloką tworzą sztukę i muzykę jako nowy zespół Cluster Lizard – ich produkcje są wydawane pod szyldem nowej wytwórni Prostir.

Równolegle do muzyki Dmytro rozszerza swoje eksperymenty na obszary wideo, fotografii i malarstwa abstrakcyjnego. Jego obrazy i zdjęcia pojawiały się na okładkach albumów Kotry oraz wielu innych produkcji Kvitnu.

Oprócz tworzenia muzyki i sztuki wizualnej Dmytro był kuratorem licznych międzynarodowych wydarzeń artystycznych, a także producentem koncertów i festiwali Kvitnu Fest i Detali Zvuku. Prowadzi wykłady i klasy mistrzowskie. Uczestniczy w wielu projektach jako niezależny konsultant.

Więcej informacji: http://www.dmytrofedorenko.com

 

Powiązane Wystawy

10.05 - 21.07

Ivan Svitlychnyi. Maybe We Can Have Fun Together