en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Zapachem malowane, czyli farby sensoryczne

Zapachem malowane, czyli farby sensoryczne

27.10.2022 / 12:00 - 14:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. Mickiewicza 2
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Izabela Liżewska
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza osoby z dysfunkcją wzroku na warsztaty malarskie "Zapachem malowane, czyli farby sensoryczne"

Prowadzenie: Elena Świątkowska

27.10. (czwartek) godz. 12-14.

Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2

Wstęp bezpłatny,

obowiązują zapisy: i.lizewska@galeria-arsenal.plWarsztaty z kreowania własnych, niepowtarzalnych kompozycji malarskich, tworzonych za pomocą sznurka i wyjątkowych farb sensorycznych.

Warsztaty kierowane do osób z niepełnosprawnością wzroku, są zaproszeniem do stworzenia własnego dzieła prostą i efektowną techniką.

Do malowania obrazów, uczestnicy warsztatów przygotują farby, które będą cieszyły nie tylko zmysł wzroku. Dzięki wykorzystaniu olejków eterycznych oraz brokatu, farby zadziałają również na zmysł powonienia (każdy uczestnik samodzielnie zdecyduje o doborze zapachu do wybranych kolorów farby) oraz dotyku (wyczuwalne pod palcami drobiny brokatu).


Elena Świątkowska - z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania działaczka w organizacjach pozarządowych. Od blisko 10 lat związana ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami, trenerka dostępności, promująca ideę projektowania uniwersalnego i świata bez barier. Organizatorka i odbiorczyni wydarzeń dedykowanych osobom z niepełnosprawnością wzroku.