en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Warsztaty "Natura filcu - jesienny liść"

Warsztaty "Natura filcu - jesienny liść"

21.10.2023
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza osoby z dysfunkcją słuchu na warsztaty "Natura filcu - jesienny liść", tłumaczone na PJM.

Prowadzenie: Dorota Sulżyk
Data: 21.10 (sobota), godz. 15-18
Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2

Zapisy przez e-mail: i.lizewska@galeria-arsenal.pl
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane zapisywanie się na warsztat, a w przypadku rezygnacji o jak najszybszą informację. Pozwoli nam to zaprosić osoby z listy rezerwowej.
 
"Natura filcu - jesienny liść"
Podczas warsztatów ufilcujemy kolorowe liście, które idealnie wpisują się w klimat przebarwiających się w październiku drzew. Wyczarujemy je z czesanki wełnianej z merynosów australijskich. Liście będą fajną podkładką pod kubek z herbatą, dodającą, dzięki kolorom, pozytywnej energii w słotne jesienne dni.
 
Dorota Sulżyk - rękodzielniczka, filcowaczka, miłośniczka techniki filcowania i kolorów, również redaktorka naczelna lokalnej gazety „Wiadomości Gródeckie”. W swojej Pracowni Sunduk w Waliłach-Stacji od 2010 r. zajmuje się filcowaniem głównie szali, ale również innych dodatków, elementów dekoracyjnych, ciągle ma apetyt na eksperymentowanie z techniką filcowania na mokro i wymyślanie nowych wzorów i form. Stara się, aby jej sundukowe wytwory wyróżniały się ciekawą kolorystyką. Można powiedzieć, że uprawia terapię kolorem. Wełna w jej wydaniu ma nowoczesny charakter, jest łączona z różnymi, przede wszystkim jedwabnymi i wiskozowymi dodatkami. Bardzo zależy jej na propagowaniu techniki filcowania, którą dzieli się na swoich  warsztatach.
Swoje prace prezentowała na trzech autorskich wystawach (w Gródku, Białowieży i Hajnówce). W 2019 r. powstał o niej krótki film dokumentalny pt „Dorota z Gródka” zrealizowany przez TVP Białystok.