en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Tworzenie śladów twórczych z grupą -wątki i tropy-wykład i warsztaty online dla środowiska edukacyjnego

Tworzenie śladów twórczych z grupą -wątki i tropy-wykład i warsztaty online dla środowiska edukacyjnego

16.04.2021 / 17:00
Miejsce: Miejsce: online
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza nauczycieli, nauczycielki, edukatorów, edukatorki, animatorów, animatorki na wykład i warsztaty online:

Tworzenie śladów twórczych z grupą - wątki i tropy
 
Prowadzenie: Ewa Kokot
16.04.2020 (piątek), godz. 17-19:30
warsztaty odbędą się na platformie ZOOM

Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń

Zgłoszenia przyjmujemy do 13.04.2021 przez formularz zgłoszeniowy

https://forms.gle/A6G5thgYEbyc4ios8

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Otrzymają Państwo instrukcje i link do połączenia na platformie zoom 
Po czynnym udziale w spotkaniu warsztatowym prześlemy Państwu zaświadczenie uczestnictwa.Jak dobrze zrozumiałem, że pragnąłem czasu. 
We właściwych proporcjach, starałem się go szukać

Joy Division - 24 hours
(Tłumaczenie Tomasz Beksiński)

Wykład połączony z pokazem działań autorskich projektu FUTURE ARTIST oraz realizacji działalności Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Przegląd najistotniejszych idei i realizacji warsztatów twórczych z dzieckiem, młodym człowiekiem i dorosłym. Pokaz dokumentacji działalności twórczej w galeriach , ale również w przestrzeni metropolii i mniejszych miejscowości. Będziemy badać związki sztuki wizualnej, poezji i literatury oraz pedagogiki i psychologii poprzez różne wątki, techniki twórcze i odniesienia do światowej sztuki najnowszej. Pokaz uzupełnią fragmenty książek i filmów autorki. Na zakończenie uczestnicy wezmą udział w relaksacyjnych warsztatach twórczych opartych o ideę koła w sztuce.
Dodatkowa informacja dla uczestników warsztatów: prosimy przygotować przestrzeń do tworzenia oraz kartkę białą o dowolnym formacie, plastelinę, mazaki, farby i różne rozmiary pędzli, pojemniczek z wodą.

Ewa Kokot
Edukatorka sztuki, animatorka. Z wykształcenia pedagog i historyk sztuki. Od 1989 roku prowadzi autorskie projekty DZIECKO — SZTUKA — KONTAKT. Zrealizowała około 1600 warsztatów twórczych i akcji w przestrzeni miejskiej. Pomysłodawczyni zrealizowanych trzech międzynarodowych konferencji poświęconych wychowaniu przez sztukę. Autorka akcji: UTOPIA, PUSTKA, CIAŁO, LABORATORIUM MIASTA, POEZJA ULICY i DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ. Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Współpracuje z instytucjami kultury w Polsce i w Europie. Jest kuratorem projektu Future Artist i Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Od 2012 kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Inicjatorka projektu „Badania nad zwiększeniem kompetencji młodych ludzi z rejonu Śląska do odbioru sztuki najnowszej wraz z kompleksowym kształceniem kadr animatorów kultury” oraz powołania Forum Animatorów Sztuki Najnowszej. Z-ca Przewodniczącej P. K. Wychowania Przez Sztukę InSEA. Stypendystka MKiDN. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury w 2016 r. W sferze jej zainteresowań jest wspólny obszar dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej.