en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

„SpląT(K)ANIE” – dwudniowe warsztaty tkackie w ramach cyklu „Być jak Gunta Stölzl”

„SpląT(K)ANIE” – dwudniowe warsztaty tkackie w ramach cyklu „Być jak Gunta Stölzl”

06.04.2024 - 07.04.2024
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2
A-
A+Galeria Arsenał zaprasza na:
SpląT(K)ANIE” – dwudniowe warsztaty tkackie w ramach cyklu „Być jak Gunta Stölzl”
[ZAPISY ZAKOŃCZONE]

Prowadzenie: Beata Palikot-Borowska
Data: 6-7.04.2024 (sobota - niedziela), godz. 11:00 – 13:30
Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2
Warsztaty są skierowane do osób dorosłych

Ceny biletów za udział w warsztatach:
10,00 zł za dzień warsztatów od uczestnika.
Dla posiadaczy BKDR lub KDR zniżka w wysokości 50% ceny biletu (5,00 zł).
Płatność na miejscu gotówką lub kartą przed rozpoczęciem warsztatów.

Zapisy przez formularz zgłoszeń:
https://forms.gle/vsj9kgdGFhqxnszh7

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o przemyślane zapisywanie się na warsztat, a w przypadku rezygnacji o jak najszybszą informację. Pozwoli nam to zaprosić osoby z listy rezerwowej.

 

O WARSZTATACH:

Pragniesz wyrażać siebie, bez skrępowania, z lekkością, na własnych zasadach? Wiem, że działania twórcze dają tę wolność i wzmacniają poczucie niezależności. Podczas pracy twórczej czujemy radość, spełnienie, rozwijamy skrzydła by iść dalej, po więcej.

Nazywam się Beata Palikot-Borowska i od ponad 25 lat jestem związana z podlaskim przemysłem włókienniczym. Projektuję tkaniny, dywany, maluję obrazy. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi – bliska mi jest stylistyka i myśl warsztatu projektowego Gunty Stölzl i bauhausu. Należę do Związku Polskich Artystów Plastyków i jestem tegoroczną stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego. Chcę dzielić się moją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Wspieram kobiety by z odwagą wyraziły to, kim są i co noszą w sercu. Zapraszam do odczuwania niepohamowanej radości płynącej z procesu tkania swojego życia, w zgodzie ze sobą.

Zapraszam na warsztaty do Galerii Arsenał W Białymstoku. Tu, przy krosnach, zajrzysz w głąb siebie, wsłuchasz się w swoje potrzeby i wyrazisz siebie. Stworzysz unikatową tkaninę, pełną natury, która wypełni twoje wnętrze, podkreśli Twój indywidualizm. Warsztaty tkania to czas bycia tu i teraz, spotkanie, rozmowy. Tu zwalnia czas a nasz umysł wyzwala z nas pokłady swobody twórczej. Zapewniam wszystkie materiały, narzędzia i wiedzę. Każda z Was wyjdzie ze swoją tkaniną, przygotowaną do powieszenia w swojej  przestrzeni.fot. Beata Palikot-Borowska