en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

SIŁA. Warsztaty tworzenia zinów z kolektywem Girls to the Front

SIŁA. Warsztaty tworzenia zinów z kolektywem Girls to the Front

12.09.2021 / 12:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza na warsztaty zinowe

SIŁA

12.09 godz. 12:00-15:00
Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2, Białystok

Prowadzenie: Ola Kamińska i Agata Wnuk (Girls to the Front)
Skąd brać siłę do działania? Od kogo oczekujemy siły, a kiedy siła jest przeszkodą? Jaką rolę w narracjach o sile odgrywa płeć i klasa? Jak walczyć, kiedy brak Ci sił i jak działać, żeby się nie wypalić? Dlaczego boimy się słabości? I wreszcie: czym jest siła? 
Podczas warsztatów będziemy zastanawiać się wspólnie nad tym jak rozumiemy siłę i jak siła łączy się z poczuciem sprawczości i działaniem. W próbach odpowiedzi na wszystkie te pytania chciałybyśmy skupić się na perspektywie grup nieuprzywilejowanych (kobiet, osób queer, osób z niepełnosprawnościami). 
Na warsztat składa się część wykładowa i instrukcja tworzenia zina, czas przeznaczony na zrobienie własnych prac i dyskusja, podczas której osoby uczestniczące dzielą się swoimi pracami i opowiadają o swoich zinach. 

Warsztaty towarzyszą wystawie Na początku był czyn! , odbywają się w ramach cyklu „Razem znaczy siła”.


Zapisy przyjmowane są poprzez formularz
https://forms.gle/Ft8H3Ro9cDaSyy5K6


Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. 


Ceny biletów za udział w warsztatach:
8,00 zł (osiem złotych) od uczestnika.
Dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Dużej Rodziny zniżka w wysokości 50% ceny biletu (4,00 zł).

Prosimy o zapoznanie się z zasadami wizyt w czasie trwania epidemii COVID-19 w zakładce DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w warsztatach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Regulamin

Girls to the Front to inicjatywa Agaty Wnuk i Oli Kamińskiej, działająca w Warszawie od 2015 roku. Jako GTTF organizujemy koncerty dziewczyn i osób queer (często debiutujących) z Polski i zagranicy, imprezy, performansy, dyskusje i warsztaty, gramy DJ sety i wydajemy własnego feministyczno-queerowego zina. Od 2019 roku prowadzimy także autorską audycję w Radiu Kapitał. Zorganizowałyśmy dotychczas ponad 30 wydarzeń i wydałyśmy 11 zinów. Swoją działalność rozpoczęłyśmy z zajawki dziewczynami w muzyce: chciałyśmy, żeby więcej dziewczyn miało szansę zaprezentować swoją twórczość, zależało nam, aby wspierać debiuty i zapraszać inspirujące artystki, kiedy Polsce brakowało podobnych inicjatyw. Wkrótce sytuacja polityczna w naszym kraju tylko potwierdziła, że istnieje potrzeba bezpiecznej przestrzeni dla dziewczyn i osób queer, w której będą mogły dzielić się swoją twórczością i wyrażać opinie bez przerywających im cis mężczyzn.
Przy zakładaniu Girls to the Front inspirowałyśmy się punkowo-feministycznym ruchem Riot Grrrls i początkowo swoje działania kierowałyśmy przede wszystkim do osób, które identyfikują się jako dziewczyny. Wraz z rozwojem GTTF, skierowałyśmy naszą inicjatywę również do osób niebinarnych, trans i queer. Chociaż pozostałyśmy przy nazwie Girls to the Front, staramy się wzmocnić głosy nie tylko dziewczyn, ale również osób queerowych.
Głównym celem Girls to the Front jest budowa społeczności dziewczyn i kobiet, osób niebinarnych, trans i queer – dostępnej, inspirującej i wspierającej, w której każdy głos jest tak samo ważny.
girlstothefront.poland@gmail.com 
fb.com/allgirlstothefront | @girlstothefront_

Ola Kamińska - współzałożycielka inicjatywy Girls to the Front, doktorantka na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie bada autobiograficzne narracje dziewczyn. Prowadzi zajęcia w Ośrodku Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim, jest stypendystką Fulbrighta i Narodowego Centrum Nauki. Pisze, tworzy kolaże, występuje jako basistka (NANA) i DJka.
 
Agata Wnuk - współzałożycielka inicjatywy Girls to the Front, zajmuje się pracą z ciałem, jest joginką i performerką, współpracowała m.in. z Joanna Piotrowską pozując do serii zdjęć i filmów (Shelters, 2017; Animal Enrichment, 2019) oraz występując w performansach w ramach Art Basel (Untitled, 2017) czy Warsaw Gallery Weekend w Galerii Dawida Radziszewskiego (Untitled, 2018). Ilustratorka i DJka.

Powiązane Wystawy

na beżowej ścianie napis czarnym sprayem - znak anarchii, pod spodem: Czarny Sztandar 1902 - C.D.N. , na pierwszym planie zielone krzewy
06.08 - 23.09

Na początku był czyn!