en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Plac Zabaw Arsenał - stała oferta warsztatowa

Plac Zabaw Arsenał - stała oferta warsztatowa

01.04.2022 - 31.12.2022
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2
A-
A+

Galeria Arsenał zaprasza grupy dzieci i młodzieży do korzystania ze stałej oferty warsztatowej Placu Zabaw Arsenał

We wszystkich naszych działaniach edukacyjnych zwracamy szczególną uwagę na szacunek, zaufanie i szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Jako edukatorki Placu Zabaw Arsenał zabawę traktujemy poważnie. Wsparte doświadczeniem własnym, rodzicielskim, zawodowym, wiemy, że poprzez nieskrępowaną, swobodną, beztroską zabawę można wiele i szybko się nauczyć. Pamiętamy, że dzieci również mają wiele trudów, stresów i obowiązków dnia codziennego. Chcemy zatem zaproponować nieszablonowe i twórcze działania, w których wszyscy jesteśmy równi, gdzie nie ma złych i dobrych, ładnych i nieładnych rozwiązań. Gdzie każdy gest i pomysł jest warty zauważenia, a ważne jest to, co czujemy, jak rozumiemy i co chcemy przekazać innym.

Twórcze działania są znakomitym sposobem na: poznawanie własnych emocji, potrzeb; spotkanie z drugim człowiekiem, próbą opowiedzenia mu o sobie, zobaczenie i usłyszenie, o czym on opowiada oraz spotkanie ze SZTUKĄ.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu grupy, do których dołączyły dzieci i młodzież z Ukrainy. Spotkanie i wspólne tworzenie może być dobrą okazją do wzajemnego poznania i integracji. 

(wtorek – piątek), godz. 10–15

Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska

Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok 


Ceny biletów za udział w warsztatach 10,00 zł od uczestnika.

Dla posiadaczy BKDR lub KDR zniżka w wysokości 50% ceny biletu (5,00 zł).

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz:

https://forms.gle/XVvXXW5UnaBhf5yh9

Prosimy o rezerwację terminów z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.


Tematy proponowanych zajęć:

Jakim byłbyś ptakiem (4+)

Ptaki to powszechnie migrująca grupa zwierząt. Temat skrzydlatych przyjaciół może  być okazją do rozmowy o tym, że dziś wiele osób zmuszona jest do ułożenia sobie życia w naszym kraju. Porozmawiamy o tym co  nas łączy, co nas różni. Za pomocą działań plastycznych, oswoimy niepokoje, strachy i puścimy wodze fantazji, by stworzyć wspaniałe wielokolorowe ptaki - mobile

Paski Leona (3+)

Proste, pasiaste motywy będą zachętą do stworzenia pracy usprawniającej motorykę malutkich rączek. Wykorzystując kolorową plastelinę i cienką kolorową bibułę, dzieci będą mogły spontanicznie się bawić, wyklejając plasteliną powierzchnie, rwąc i zwijając cieniutką bibułę, doklejając bibułowe gniotki. Przy okazji sensorycznej zabawy poznają i doświadczą, czym są kolory, faktury warstwy, wzory.

Warsztaty inspirowane abstrakcyjnymi obrazami Leona Tarasewicza.

Co było pierwsze, praca czy tytuł? (5+)

Czy zastanawialiście się kiedyś, co było pierwsze? Czy artysta, tworząc dzieło, najpierw wymyśla tytuł czy nadaje go, gdy dzieło jest gotowe? Czy każde dzieło sztuki musi mieć tytuł? A jeśli już, to czy wiele to wnosi do danego dzieła sztuki? Pobawimy się w zgadywanki i stworzymy wspólnie swoje własne prace zainspirowane tytułami prac z Kolekcji II Galerii Arsenał

Szczupaki, skoki i emocje, czyli ilustracje POP-UP (4+)

Czy książki bywają nudne? Czy bywają takie, które się nigdy nie znudzą, choćby były czytane codziennie? Czy obraz/ilustracja w książce jest ważna? Damy szczupaka w świat wyskakujących i zaskakujących ilustracji w książce i sprawdzimy, czy artyści sztuki współczesnej tworzą wielowymiarowe obrazy. Każde dziecko zrobi swoją ilustrację, wykorzystując technikę ilustracji POP-UP.

Pollock mały (3+)

Podczas zajęć dzieci poznają sylwetkę Jacksona Pollocka i stworzą własne dzieła za pomocą technik jego pracy. Będziemy kapać, chlapać, skakać. I to wszystko z pędzlem w ręku. Bo jak inaczej poznać ekspresjonizm abstrakcyjny?

KOLAŻ- skrzydło i serce na placu zabaw (4+)

Uczestnicy poznają technikę i wiele możliwości kolażu, polegającą na tworzeniu kompozycji z istniejących już elementów. Stworzymy nieoczywiste kompozycje z elementów, które w innych okolicznościach nie miałyby okazji się spotkać.

Warsztaty w oparciu o prace Magdaleny Łazarczyk oraz Patrycji Orzechowskiej z Kolekcji II Galerii Arsenał

Myśl a materia, czyli malarstwo fakturowe (4+)

Jak zobrazować myśli i emocje? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie. Zastanowimy się, czy obraz musi być płaski, poruszymy zagadnienie faktury i materii obrazu.