en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

OPROWADZANIE Z AUDIODESKRYPCJĄ PO WYSTAWACH NIE DA SIĘ PRZEWIDZIEĆ, CO TRZEBA BĘDZIE PAMIĘTAĆ ORAZ ALIENBEES, SAVE US, PLEASE!

OPROWADZANIE Z AUDIODESKRYPCJĄ PO WYSTAWACH NIE DA SIĘ PRZEWIDZIEĆ, CO TRZEBA BĘDZIE PAMIĘTAĆ ORAZ ALIENBEES, SAVE US, PLEASE!

14.12.2021 - 09.01.2022
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Zapraszamy osoby z dysfunkcją wzroku oraz wszystkich zainteresowanych na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawach:
Anna Hulačová Alienbees, save us, please!
Nie da się przewidzieć, co trzeba będzie pamiętać. Ala Savashevich

Prowadzenie: Justyna Kołodko-Bietkał, Małgorzata Kopciewska, Izabela Liżewska
Bez opłat
Obowiązują zapisy: j.bietkal@galeria-arsenal.pl, tel. 85 874 20 61

Audiodeskrypcja jest metodą, która umożliwia osobom niewidomym lub słabowidzącym zapoznanie się z dorobkiem sztuki filmowej, teatralnej czy plastycznej. W przypadku filmu lub teatru uzupełnieniem opisu są dialogi, muzyka i inne dźwięki przynależne ruchomemu obrazowi. Natomiast malarstwo, rzeźba czy architektura mogą najczęściej zaistnieć dla osoby niewidomej wyłącznie dzięki słownemu przekładowi.
Galeria Arsenał jest jedną z nielicznych instytucji kultury w województwie podlaskim która w tak kompleksowy i systemowy sposób pragnie stworzyć program udostępniania i budowania długotrwałych relacji z osobami niepełnosprawnymi w obszarze kultury współczesnej. Kierunek, który wybieramy, wpisuje się w ogólnoświatowe trendy projektowania uniwersalnego czyli dostępnego dla wszystkich odbiorców. Idea naszych działań opiera się na wyrównywaniu szans w kontakcie ze sztuką i edukacją kulturalną oraz na integracji społecznej poprzez włączanie w obieg życia kulturalnego.