en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Oprowadzanie po wystawie "The Whispering Hole" i warsztaty w Polskim Języku Migowym

Oprowadzanie po wystawie "The Whispering Hole" i warsztaty w Polskim Języku Migowym

13.07.2024
A-
A+

Galeria Arsenał serdecznie zaprasza na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym po wystawie Gideona Horvatha „The Whispering Hole” oraz warsztaty „Moje stawienie się moją opowieścią”.

Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język foniczny.

Data: 13.07.2024 (sobota), godz. 15:00
Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2

Prowadzenie: Daniel Kotowski
Tłumaczenie: Weronika Szymańska-Gątarek, Kinga Chmielewska
Wstęp bezpłatny

Zapisy przez formularz zgłoszeń:
https://forms.gle/wfvNUf6gPYWAaNvq5

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy na warsztat w polskim języku migowym (z tłumaczeniem na foniczny język polski) na wystawie Gideona Horvátha The Whispering Hole”. Przewodnikiem będzie Głuchy artysta Daniel Kotowski. Spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia wystawy i prześledzenia opowieści dzieł. Nasza wrażliwość na to, co chcą nam przekazać, może stanowić siłę i mieć moc emancypacji. Wspólnie zastanowimy się nad tym, tworząc własne opowieści z kruchych i nietrwałych materiałów, np. folii aluminiowej albo plasteliny.

Daniel Kotowski - artysta, performer. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018) oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie (2016). Uczestnik Szkoły Doktorskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego praktyka artystyczna jest punktem wyjścia do refleksji o sposobach istnienia. Obserwuje doświadczenia oraz relacje międzyludzkie, a także sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez inne jednostki. Jego prace często odnoszą się do pojęcia biowładzy i biopolityki.

Szczególnie zajmują go kategorie „kompletności" i „niekompletności", ich ambiwalencja oraz ukryty potencjał. O sobie mówi, że jest wyznacznikiem niekompletności, niezgodnym z normą, bo jest Głuchy i nie posługuje się mową. Poprzez swoją sztukę rozwija autorską strategię komunikacji. Posługuje się różnymi formami wypowiedzi, wykonuje performans, projektuje, tworzy instalacje, fotografie, obiekty i filmy wideo. Swoje działania performatywne i prace prezentował m.in. w Zachęta Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Galerii Labirynt w Lublinie, BWA Wrocław we Wrocławiu.