en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Oferta warsztatowa dla grup

Oferta warsztatowa dla grup

25.10.2021 - 10.01.2022
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza grupy dzieci i młodzieży do korzystania z oferty warsztatowej Placu Zabaw Arsenał


25.10-10.01.2022 (poniedziałek – piątek), godz. 9–15
Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Aleksander Sakowicz
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
 
Zapraszamy grupy zorganizowane do 15 osób

Ceny biletów za udział w warsztatach:
8,00 zł (osiem złotych) od uczestnika.
Dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny zniżka w wysokości 50% ceny biletu (4,00 zł).

Wszystkie warsztaty trwają około 60 min.

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz:
https://forms.gle/7XT4HK6XokFxxEXUA


Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.

Prosimy o rezerwację terminów z kilkudniowym wyprzedzeniem.

W trosce o komfort i poczucie bezpieczeństwa gości instytucji obowiązują NOWE ZASADY ZWIEDZANIA.


Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w warsztatach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Czytaj regulamin>>>
 
Tematy warsztatów:

Paski Leona (3+)
Proste, pasiaste motywy będą zachętą do stworzenia pracy usprawniające motorykę malutkich rączek. Wykorzystując kolorową plastelinę, cienką kolorową bibułę, dzieci będą mogły się spontanicznie bawić, wyklejając plasteliną powierzchnię, rwąc i zwijając cieniutką bibułę oraz doklejając bibułowe gniotki. Przy okazji sensorycznej zabawy poznają i doświadczą, czym są kolory, warstwy, wzory.
Warsztaty inspirowane abstrakcyjnymi obrazami Leona Tarasewicza.

Fajniej niż pędzlem (4+)
Podczas warsztatów dowiemy się, czym jest malarstwo abstrakcyjne. Porozmawiamy również o emocjach, o przypadku i możliwe, że trochę się ubrudzimy.
Warsztaty malarskie inspirowane pracą Pawła Matyszewskiego Majaki z Kolekcji II Galerii Arsenał.

Co było pierwsze, praca czy tytuł? (5+)
Czy zastanawialiście się kiedyś, co było pierwsze? Czy artysta, tworząc dzieło najpierw wymyśla tytuł, czy nadaje go, gdy dzieło jest gotowe? Czy każde dzieło sztuki musi mieć tytuł? A jeśli już, to czy wiele to wnosi do danego dzieła sztuki? Pobawimy się w zgadywanki i stworzymy wspólnie swoje własne prace zainspirowane tytułami prac z Kolekcji II Galerii Arsenał.

Obrazy – przypadki (4+)
Czy przypadek może decydować o wyglądzie naszego dzieła? A gdyby przed przystąpieniem do pracy rzucić kostką? Uczestnicy wymyślą zasady gry. Nie będzie w niej przegranych! To wiemy na pewno.
Warsztaty inspirowane pracą Ryszarda Winiarskiego z Kolekcji II Galerii Arsenał.

Noc w lesie (5+)
Co się dzieje nocą w lesie? Zazwyczaj na spacer do lasu wybieramy się w ciągu dnia. W świetle słonecznym obserwujemy ptaki i przyrodę. Wybierzemy się tam razem. Poznamy technikę frotażu oraz kolażu i za jej pomocą przygotujemy elementy naszej pracy. Porozmawiamy o tym, jaki las jest nocą. Jakie wzbudza emocje. Co się zmienia, gdy nadchodzą kolejne pory roku. Czy zmieniająca się przyroda ma wpływ na nasz nastrój? Czy my mamy wpływ na przyrodę? Efektem warsztatów będą niezwykłe nokturny!

Do dzieła! (6+)
Czym jest sztuka współczesna i dlaczego jest tak ważna? Czy wiedzieliście, że można tworzyć dzieła, które przedstawiają nie tylko martwą naturę, pejzaże, ludzi i zwierzęta, ale też komentujące rzeczywistość oraz to jak czujemy się w obecnych czasach? Na tych warsztatach porozmawiamy o tym, czym zajmuje się sztuka współczesna i czym jest kolaż, a następnie stworzymy swoje własne dzieła komentujące naszą rzeczywistość. Warsztaty inspirowane pracami z Kolekcji II Galerii Arsenał.

Zbierasz? Twórz! (4+)
Każdy z nas ma w domu trochę niepotrzebnych rzeczy. Niektórzy je wyrzucają, inni oddają, jeszcze inni gromadzą. Czy można zrobić coś nowego z rzeczy niepotrzebnych? Czy zastanawiamy się, z czego zrobione są przedmioty, które nas otaczają? Jaki w dotyku jest plastik, porcelana, drewno? Czy łatwo rozpoznajemy te materiały?
Zanim przejdziemy do pracy, usiądziemy w kole i zasłonimy uczestnikom oczy. Każdy dostanie przykładowy przedmiot do ręki i powie głośno, z jakiego materiału został zrobiony, jaki jest w dotyku. Pozostali uczestnicy spróbują zgadnąć, co to za przedmiot i do czego służy.
Następnie, spośród przygotowanych materiałów, uczestnicy wybiorą takie, które posłużą im do stworzenia prac. Poznamy technikę asamblażu.
Poza pobudzeniem kreatywności będzie to pretekst do rozmowy o tym, że pewne rzeczy, już niepotrzebne mogą znaleźć nowe zastosowanie.
 
Myśl a materia, czyli malarstwo fakturowe (4+)
Jak zobrazować myśli i emocje? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie. Zastanowimy się, czy obraz musi być płaski, poruszymy zagadnienie faktury i materii obrazu.

Pollock mały (3+)
Podczas zajęć dzieci poznają sylwetkę Jacksona Pollocka i stworzą własne dzieła za pomocą technik jego pracy. Będziemy kapać, chlapać, skakać. I to wszystko z pędzlem w ręku. Bo jak inaczej poznać ekspresjonizm abstrakcyjny?!

Wodny świat (5+)
Daj nura w podwodny świat i sprawdź, kim może być zwierzak o dziwnie brzmiącej nazwie Abramis brama czy Blicca bjoerkna. A jak może wyglądać Aurelia aurita? Przyjdź i sportretuj swojego stwora w morskich głębinach. Dzięki Waszej wyobraźni przeniesiemy się  w podwodny świat pełen ciekawostek!