en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Letnie warsztaty wokół Kolekcji II dla grup

Letnie warsztaty wokół Kolekcji II dla grup

14.06.2021 - 23.09.2021
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza grupy dzieci i młodzieży do korzystania z letnich warsztatów dotyczących prac znajdujących się w Kolekcji.

14.06-23.09 (poniedziałek – piątek), godz. 9–15
Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Aleksander Sakowicz
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Zapraszamy grupy zorganizowane do 15 osób

Zapisy (tylko do 23.09.2021) przyjmowane są poprzez formularz:

https://forms.gle/8z6FwpwKq1WHEXKV7


Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.

Ceny biletów za udział w warsztatach:

8,00 zł (osiem złotych) od uczestnika.
Dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Dużej Rodziny zniżka w wysokości 50% ceny biletu (4,00 zł).

Wszystkie warsztaty trwają około 60 min.

W trosce o komfort i poczucie bezpieczeństwa gości instytucji obowiązują NOWE ZASADY ZWIEDZANIA.

Tematy warsztatów:

Paski Leona (3+)
Proste, pasiaste motywy będą zachętą do stworzenia pracy usprawniające motorykę malutkich rączek. Wykorzystując kolorowa plastelinę, cienką kolorowa bibułę, dzieci będą mogły się spontanicznie bawić, wyklejając plasteliną powierzchnię, rwąc i zwijając cieniutka bibułę oraz doklejając bibułowe gniotki. Przy okazji sensorycznej zabawy poznają i doświadczą czym są kolory, warstwy, wzory.

Warsztaty inspirowane abstrakcyjnymi obrazami Leona Tarasewicza.

Fajniej niż pędzlem (4+)

Podczas warsztatów dowiemy się, czym jest malarstwo abstrakcyjne. Porozmawiamy również o emocjach, o przypadku i możliwe, że trochę się ubrudzimy.

Warsztaty malarskie inspirowane pracą Pawła Matyszewskiego Majaki.

Co było pierwsze, praca czy tytuł? (4+)

Czy zastanawialiście się kiedyś co było pierwsze? Czy artysta tworząc dzieło najpierw wymyśla tytuł czy nadaje go, gdy dzieło jest gotowe? Czy każde dzieło sztuki musi mieć tytuł? A jeśli już, to czy wiele to wnosi do danego dzieła sztuki? Pobawimy się w zgadywanki i stworzymy wspólnie swoje własne prace zainspirowane tytułami prac z Kolekcji II.

Symbole (4+)

Jak się nie pogubić, gdy symbole otaczając nas zewsząd w życiu codziennym? Co oznaczają? Porozmawiamy o tym, czym są, czy się zmieniają, czy są łatwe do zrozumienia i czy w ogóle ich potrzebujemy.

Warsztaty inspirowane pracą Roberta Maciejuka.

Obrazy – przypadki (4+)
Czy przypadek może decydować o wyglądzie naszego dzieła? A gdyby przed przystąpieniem do pracy rzucić kostką? Uczestnicy wymyślą zasady gry. Nie będzie w niej przegranych! To wiemy na pewno.
Warsztaty inspirowane pracą Ryszarda Winiarskiego.

Noc w lesie (5+)

Co się dzieje nocą w lesie? Zazwyczaj na spacer do lasu wybieramy się w ciągu dnia. W świetle słonecznym obserwujemy ptaki i przyrodę. Wybierzemy się tam razem. Poznamy technikę frotażu oraz kolażu i za jej pomocą przygotujemy elementy naszej pracy. Porozmawiamy o tym, jaki las jest nocą. Jakie wzbudza emocje. Co się zmienia, gdy nadchodzą kolejne pory roku. Czy zmieniająca się przyroda ma wpływ na nasz nastrój? Czy my mamy wpływ na przyrodę? Efektem warsztatów będą niezwykłe nokturny!

Do dzieła! (6+)
Czym jest sztuka współczesna i dlaczego jest tak ważna? Czy wiedzieliście, że można tworzyć dzieła, które przedstawiają nie tylko martwą naturę, pejzaże, ludzi i zwierzęta ale też komentujące rzeczywistość oraz to jak czujemy się w obecnych czasach? Na tych warsztatach porozmawiamy o tym, czym zajmuje się sztuka współczesna i czym jest kolaż a następnie stworzymy swoje własne dzieła komentujące naszą rzeczywistość.