en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Kamuflaż – międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne

Kamuflaż – międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne

19.09.2020 / 10:00, 13:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca: Współpraca: Natalia Wiernik, Gabriela Chrabąszcz, Szymon Wołek
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne, skierowane do dzieci w wieku od 8 lat, młodzieży oraz dorosłych, w ramach projektu WYMIENNIK - natura, sztuka, edukacja:

Kamuflaż

Jest taka zasada, którą można spotkać w podręcznikach do fotografii: kiedy portretujesz – zwróć uwagę, aby osoba, którą przedstawiasz, miała za sobą neutralne, najlepiej białe tło, będzie wtedy lepiej widoczna. Tymczasem celem naszych warsztatów będzie odwrócenie tej sytuacji – spowodowanie, aby osoba przedstawiona na zdjęciu była praktycznie niewidzialna. Inspiracją do naszej zabawy będą zwierzęta, które potrafią być prawdziwymi mistrzami kamuflażu. Uczestnicy warsztatów korzystać będą ze studia fotograficznego, gdzie udostępnione zostaną im farby do twarzy oraz barwne, wzorzyste ubrania i tkaniny.

Dzieci zachęcone będą do eksperymentowania i takiego dobierania materiałów, aby uzyskać jak najbardziej „skuteczny” efekt kamuflażu.
 
Efektem warsztatu będzie wydanie pocztówek promocyjnych, na których znajdą się fotografie uczestników.
 
Terminy warsztatów:
19 września 2020 (sobota), godz. 10:00 
19 września 2020 (sobota), godz. 13:00
Przewidywany czas trwania: ok. 2 godz.

Koncepcja i scenariusz warsztatów: Natalia Wiernik
Prowadzenie: Gabriela Chrabąszcz i Szymon Wołek

Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem:  j.bietkal@galeria-arsenal.pl

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.


Natalia Wiernik - ur. w Krakowie w 1989. Fotograf, nauczyciel akademicki, artystka intermedialna. W latach 2008-2013 studia magisterskie na wydziale grafiki akademii Sztuk pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w Katedrze Filmu Animowanego Fotografii i Mediów Cyfrowych. W 2017 obroniła doktorat na tej samej uczelni. Laureatka stypendium Młoda Polska, dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w dziedzinie sztuk wizualnych. Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa oraz fundacji Sapere Auso. Jej twórczość, zyskująca międzynarodowe uznanie, prezentowana była na licznych wystawach, przeglądach i festiwalach fotograficznych m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Los Angeles, Florencji, Monachium, Paryżu, Arles i Zurichu.
Najważniejsze osiągnięcia – Grand Prix w międzynarodowym konkursie Sony World Photography Awards, finalistka New York
Photography Festival, wyróżnienie w konkursie PDN photo Anual Nowy Jork, zwyciężczyni w konkursie Celest Prize we Florencji.
Prace prezentowane m.in. w ramach Festiwalu NordArt w Niemczech, na indywidualnej wystawie w ramach FOTOFEST w USA,
Houston, w ramach Festiwalu Voies Off w Arles, a także lokalnie m.in. w Muzeum Fotografiii w Krakowie, w Muzeum Krakowa, oraz
najnowszy projekt Wota: w ramach wystawy stałej w Muzeum Narodowym w Krakowie. Publikacje jej fotografii m.in. w The
Guardian, L’OBS, Madame Figaro, Gup Magazine, Photographie Germany i wiele innych.
 
Gabriela Chrabąszcz - ur. w 1998r. w Krakowie. Uczyła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Kluzy w Krakowie oraz w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Koszarawie. Aktualnie studentka III roku Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej głównym medium artystycznym jest haft, fotografia i animacja. W swoich pracach najczęściej porusza tematy związane z ekologią i wykluczeniem społecznym.
 
 Szymon Wołek - ur. w 1996 roku w Krakowie. Student IV roku Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, fotografią i dokumentem. Tworzy także filmy animowane. W swoich pracach próbuje dostrzegać niezwykłość codzienności, szczególnie w najbliższym otoczeniu. Obecnie pracuje nad filmem o swojej 90-letniej babci oraz nad serią obrazów poświęconej czipsom i innym przekąskom. Od 2019 aktywnie działa w kolektywie „Rzeczy", z którym m.in. organizuje open call’e dla artystów. Uczestnik i współtwórca ogólnopolskich wystaw:  „Rzeczy, które ciebie, a mnie nie” organizowanej w Krakowie w 2019 roku, oraz „Maszyna do waty cukrowej” otwartej we wrześniu 2020r.
 
 
 
Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania obowiązującymi gości instytucji.
 
Warsztaty powstały w ramach projektu WYMIENNIK-natura, sztuka, edukacja

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Partnerzy

Patroni medialni

Galeria Arsenał - miejska instytucja kultury

Powiązana Edukacja

graficzny projekt logo, elementy roślin tworzą twarz
01.02 - 15.12

WYMIENNIK - natura, sztuka, edukacja

Kamuflaż – międzypokoleniowe warsztaty fotograficzne

Dwie dziewczynki, stoją obok siebie, ubrane w kwieciste stroje i chusty na głowie. Stoją na tle ściany w kwiatowe wzory. Przed nimi znajduje się kobieta, która robi im zdjęcie. Widać ją z tyłu.