en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Ferie poza Galerią. Zapraszamy na warsztaty online dla dzieci i młodzieży na platformie gier edukacyjnych SEPPO i ZOOM

Ferie poza Galerią. Zapraszamy na warsztaty online dla dzieci i młodzieży na platformie gier edukacyjnych SEPPO i ZOOM

04.01.2021 - 15.01.2021
Miejsce: Miejsce: Online
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Małgorzata Kopciewska, Aleksander Sakowicz, Eliza Urwanowicz-Rojecka, Justyna Zieniuk
A-
A+
Tęsknimy za Wami!
Z powodu pandemii niestety, nie możemy spotkać się z Wami w siedzibie Galerii Arsenał w Białymstoku, ale nie załamujemy rąk i wychodzimy Waszej tęsknocie do sztuki naprzeciw z ofertą warsztatową na czas ferii zimowych. Tym razem, specjalnie dla Was przygotowaliśmy warsztaty, w których możecie bezpiecznie wziąć udział z domu lub przedszkola. Jedyne czego potrzebujecie to stabilnego połączenia z Internetem oraz narzędzi do pracy warsztatowej.
W pierwszym tygodniu ferii (04.01 – 08.01) zapraszamy uczestników w wieku 16+ do udziału w warsztatach online na platformie gier edukacyjnych Seppo, podczas których zobaczycie kompilację prac z Kolekcji II Galerii Arsenał, zogniskowanych tematycznie wokół motywów przewodnich – natury i kobiecości.

Specjalnie na potrzeby warsztatów Seppo, zaaranżowaliśmy dwie prezentacje wirtualne. Nikt poza Wami - graczkami i graczami Seppo nie miał szansy ich dotąd zobaczyć. Zapraszamy do poznania dzieł z Kolekcji II i wykonania związanych z nimi zadań.

Niektóre z prac posiadają audiodeskrypcję - opis dzieła stworzony specjalnie dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, by spojrzeć na prace w nieco inny sposób, z innej, nieznanej dotąd perspektywy.

Warsztat bezpłatny.

Zapisy przyjmowane są (do 07.01.2021) poprzez formularz:
https://forms.gle/uSPn8wBf39MSYo1AA
lub adres email:
a.sakowicz@galeria-arsenal.pl
 
 
W drugim tygodniu ferii (11.01 – 15.01) dla młodszych uczestników (4+), przygotowaliśmy warsztaty malarskie inspirowane pracą Pawła Matyszewskiego z Kolekcji II Galerii Arsenał w Białymstoku pt. Majaki, na które zapraszamy grupy przedszkolne i osoby indywidualne. Warsztaty odbędą się na żywo na platformie ZOOM.

Do warsztatu będą potrzebne:
  • telefon lub laptop
  • zabezpieczenie stołu
  • kartki z bloku technicznego, A4 lub większe
  • farby (tempery, plakatówki)
  • słomki
  • patyczki lub łyżeczki do mieszania farb
  • woda
  • kubeczki lub słoiki
Warsztat bezpłatny.

Zapisy przyjmowane są (do 14.01.2021) poprzez formularz:
https://forms.gle/YPiKJwotbgaKuQzv9
lub adres email:
a.sakowicz@galeria-arsenal.pl
 

Warunkiem udziału w wybranych warsztatach jest otrzymanie maila zwrotnego z danymi umożliwiającymi zalogowanie się i rozpoczęcie warsztatów online.
Liczba miejsc ograniczona. Udział bezpłatny!
 
* Seppo - przyjazna użytkowniczkom i użytkownikom platforma gier edukacyjnych, wykorzystywana przez Galerię Arsenał na potrzeby warsztatowe.

Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Małgorzata Kopciewska, Aleksander Sakowicz, Eliza Urwanowicz-Rojecka, Justyna Zieniuk

Poniżej prezentujemy niektóre prace powstałe podczas warsztatów na ZOOM'ie "Ferie poza Galerią":
Galeria aktualizowana jest na bieżąco

Link do większego widoku:
https://cutt.ly/TjRd4NA

 

WYMIENNIK-zeszyt edukacyjny

Zeszyt z zieloną okładką trzymany w dłoniach
04.01 - 31.12

Wymiennik-zeszyt z zadaniami twórczymi