en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Ferie 2023. Galeria Arsenał elektrownia

Ferie 2023. Galeria Arsenał elektrownia

23.01.2023 - 05.02.2023
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
A-
A+
Galeria Arsenał zaprasza do wzięcia udziału w twórczych warsztatach podczas ferii zimowych.


Tej zimy działania edukacyjne wypełnią budynek Galerii Arsenał elektrownia. 
Zapraszamy dzieci i młodzież, osoby indywidualne i grupy zorganizowane. 

Twórcze działania są znakomitym sposobem na: poznawanie własnych emocji, potrzeb; spotkanie z drugim człowiekiem, próba opowiedzenia mu o sobie, zobaczenie i usłyszenie, o czym on opowiada oraz spotkanie ze SZTUKĄ.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu grupy, do których dołączyły dzieci i młodzież z Ukrainy. Spotkanie i wspólne tworzenie może być dobrą okazją do wzajemnego poznania i integracji.

Korzystając niebywałej okazji, iż elektrownia pozostanie cała do dyspozycji działań edukacyjnych, proponujemy uczestnikom w pełni korzystać z wszechstronnej przestrzeni elektrowni, gdzie oprócz zajęć plastycznych będzie można biegać, skakać, krzyczeć.  
Natomiast po warsztatach zapraszamy do odpoczynku w kąciku czytelniczym. 

Galeria Arsenał elektrownia
ul.Elektryczna 13, Białystok; wejście od ul. Świętojańskiej

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Odblask  (5+)
Ach, jak brakuje nam słońca! Sprawdźmy jakie kształty i kolory sprawią, że  będziemy błyszczeć także po zmroku.  Dzieci zaprojektują i wykonają odblask według własnego pomysłu. Powstaną zawieszki, które przydadzą się podczas wieczornych wędrówek.  Może podczas spaceru miło byłoby mieć przy sobie własnoręcznie wykonanego odblaskowego pingwina?

Szczupaki, skoki i emocje, czyli ilustracje POP-UP (4+)
Czy książki bywają nudne? Czy bywają takie, które się nigdy nie znudzą, choćby były czytane codziennie? Czy obraz/ilustracja w książce jest ważna? Damy szczupaka w świat wyskakujących i zaskakujących ilustracji w książce i sprawdzimy, czy artyści sztuki współczesnej tworzą wielowymiarowe obrazy. Każde dziecko zrobi swoją ilustrację, wykorzystując technikę ilustracji POP-UP.

W kropki (3+) 
Czy wyobrażacie sobie malowanie samych kropek? Czy światowej sławy artysta może malować tylko kropki? 
Czy kropka może być ważnym elementem dzieła? Czy “i” bez kropki może istnieć?
Pobawimy się kolorami. Za pomocą specjalnego narzędzia do stawiania kropek stworzymy niepowtarzalny gigantyczny obraz!
Zainspirujemy się pracami współczesnych artystek i artystów m.in. Yayoi Kusamy, Damiena Hirsta i Anny Panek. Poszukamy głębiej w historii sztuki i przyjrzymy się pracom pointylistów tj. Georges Seurat.

Warsztaty trwają około 60 minut.

Prowadzenie: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Izabela Liżewska
23.01-3.02 (poniedziałek-piątek), godz. 9-14

Zapisy przez formularz:
https://forms.gle/PygZofC4RTdTEx4B7


Warsztaty dla osób indywidualnych

25.01.2023 (środa) godz.12:30

Myśl a materia, czyli malarstwo fakturowe (4+)
Jak zobrazować myśli i emocje? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie. Zastanowimy się, czy obraz musi być płaski, poruszymy zagadnienie faktury i materii obrazu. 
Warsztaty trwają około 90 minut.

1.02.2023 (środa)  godz.12:30

Szczupaki, skoki i emocje, czyli ilustracje POP-UP (4+)
Czy książki bywają nudne? Czy bywają takie, które się nigdy nie znudzą, choćby były czytane codziennie? Czy obraz/ilustracja w książce jest ważna? Damy szczupaka w świat wyskakujących i zaskakujących ilustracji w książce i sprawdzimy, czy artyści sztuki współczesnej tworzą wielowymiarowe obrazy. Każde dziecko zrobi swoją ilustrację, wykorzystując technikę ilustracji POP-UP.
Warsztaty trwają około 60 minut.

Zapisy przez formularz:
https://forms.gle/vxNwqjwqcQ46opek9

Ceramiczne warsztaty rodzinne

Zapraszamy dzieci powyżej 9 roku życia wraz z Opiekunami na warsztaty ceramiczne. 
Prowadzenie: Paulina Horba

Warsztat I
29.01.2023   I grupa, godz. 10:00 
29.01.2023 II grupa, godz.  12:30

Wraz z uczestnikami stworzymy 1 większy bądź dwa mniejsze naczynia w technice koła garncarskiego. Do wyboru będą kubki, czarki, filiżanki, miski, miseczki oraz inne naczynia. Każdy z warsztatowiczów z pomocą instruktorki będzie miał możliwość pracy na kole oraz tworzenia od podstaw swojego naczynia. Kolejnym etapem wykonywanym już samodzielnie będzie dekoracja wykonanych naczyń poprzez przyklejanie drobnych kształtów bądź też relief w ściance naczynia.  


Warsztat II
5.02.2023 I grupa, godz. 10:00
5.02.2023 II grupa, godz. 12:30

Wraz z uczestnikami zostaną stworzone 1 większe bądź dwa mniejsze naczynia, które wykonamy modelując przygotowany wcześniej plaster gliny. W tej technice będą mogły być wykonane takie naczynia jak paterki, talerzyki, mydelniczki, kadzielnice itp. Każdy sam zadecyduje co będzie chciał wykonać i jak ozdobić wyrób prostymi technikami. 

Każdy wyrób wykonany na warsztatach będzie miał możliwość poszkliwienia po wcześniejszym wyborze szkliwa przez uczestnika.


Paulina Horba: absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu, pracę magisterską obroniła w 2012 r. na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w pracowni prof. Sławomira Brzoski. Od 2014 r. do 2016 r. była nauczycielką rzeźby w Liceum Plastycznym w Supraślu. Organizatorka warsztatów aktywności twórczej dla dzieci i dorosłych.  W 2011 r. otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2013 r. i  2016 r. Prezydenta Miasta Białegostoku na projekty artystyczne Białystok Ceramiczny oraz Mural ceramiczny, oraz stypendium Marszałka w 2016 r. na projekt Folkowe wzory. 

Zapisy przez formularz:
https://forms.gle/sNDxe9yMejMQuSdn6

Ceny biletów za udział w warsztatach:
10,00 zł (dziesięć złotych) od uczestnika.

Dla posiadaczy Białostockiej Karty Dużej Rodziny zniżka w wysokości 50% ceny biletu (5,00 zł).

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.