en
Menu
Logo Galerii Arsenał

"Dioramy fantastycznych krain” - warsztaty międzypokoleniowe w ramach projektu WYMIENNIK-natura, sztuka, edukacja

"Dioramy fantastycznych krain” - warsztaty międzypokoleniowe w ramach projektu WYMIENNIK-natura, sztuka, edukacja

29.08.2020
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca: Współpraca: Natalia Fiedorczuk-Cieślak
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza na:

DIORAMY FANTASTYCZNYCH KRAIN


Międzypokoleniowe warsztaty dla dzieci wraz z opiekunami (dotyczy dzieci poniżej 10 r.ż.), dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych.

sobota 29 sierpnia 2020 (ostatnia sobota wakacji), godz. 12:00-14:00
Przewidywany czas trwania: ok. 2 godz
prowadzenie: Natalia Fiedorczuk-Cieślak
Ilość uczestników: 8 osób
Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: k.kida@galeria-arsenal.pl
do 28 września (piątek) 2020, do godz. 14.00
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 
Słowo „diorama” pochodzi od greckiego diorao – widzę na przestrzał. Diorama jest obrazem, w którym przekroczone zostają granice dwóch wymiarów i techniki malarskiej. Mogą przybierać formę obrazu z elementami rzeźby, płaskorzeźby, polichromii. Mogą pokazywać przekrój, wnętrze, głębię, mogą posługiwać się światłem, fakturą, strukturą i bryłą.
Dioramy to małe światy, którego to wy jesteście twórcami. To wy określacie ich reguły. Mogą to być krainy nieoczywistych zwierząt, chaotyczne dżungle koloru i faktury albo uporządkowane i bezpieczne miejsca, w których wszystko ma swoje miejsce.
Do stworzenia dioram posłużą nam między innymi materiały znalezione w lesie, stare, drewniane skrzynki i zapomniane zabawki.
 
Zapraszamy na warsztaty wszystkich mieszkańców Białegostoku. Ze względów bezpieczeństwa (gorący klej) osoby poniżej 10 roku życia zapraszamy ze starszym opiekunem. Jeśli jesteś osobą starszą niż 10 lat - możesz wykonać dioramę samodzielnie lub w parze/małej grupie. 

 
Natalia Fiedorczuk-Cieślak, ur. 1984. Pisarka, kompozytorka, dramaturżka i animatorka kultury. Ukonczyła Liceum Plastyczne w Supraślu, studiowała na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, absolwentka psychopedagogiki kreatywności w warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Autorka książek dla dzieci i dorosłych, laureatka Paszportu Polityki w kategorii “Literatura”. Mama dwójki dzieci, pasjonatka majsterkowania.
 
Zdjęcia dioram wykonanych na warsztatach w Klubie Młodego Wrzeszczaka (Gdańsk) podczas zeszłorocznej edycji projektu fundacji Generacja.


Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania obowiązującymi gości instytucji.

Warsztaty powstały w ramach projektu WYMIENNIK-natura, sztuka, edukacja


Edukacja

graficzny projekt logo, elementy roślin tworzą twarz
01.02 - 28.03

WYMIENNIK - natura, sztuka, edukacja