en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Zofia Gramz, Jestem osobą poukładaną

Rysunek czarnym tuszem na białym tle, dziwaczna postać widziana od ramion. Twarz wypełniona prostokątami, ułożonymi jak cegiełki, nie ma oczu ani ust.  Włosy w warkoczu.

Zofia Gramz, Jestem osobą poukładaną

A-
A+
Zofia Gramz, Jestem osobą poukładaną, 2013, tusz na papierze, 21 x 29,5 cm
Zestaw 22 rysunków z cyklu Zofii Gramz obejmuje prace o szczególnej, lekko surrealistycznej poetyce. Artystka wprowadza równouprawnienie różnych języków społecznych, swobodną fikcję, wymieszanie pierwiastków poważnych i komicznych, człowieczeństwa i zwierzęcości, parodię i pewną dozę smutku. Zakłada brak dystansu pomiędzy narratorem a światem przedstawionym. Częścią składową rysunków są podpisy: „Gdy wschodził księżyc rosły jej szpilki i pazury”, „Udaję, że się nie martwię”, „Ucałuj ojca, właśnie skonał”, „Chęć bycia jak wszyscy”, czy „Słoniątko malujące trąbą na swojej indywidualnej wystawie” i „Performance nowojorskiego artysty z udziałem dwóch psów”. Dla Kolekcji II Galerii Arsenał znaczenie mają zarówno wątki uniwersalne i biograficzne, ale przede wszystkim te rysunki, w których życie miesza się ze sztuką i które będą znakomitym uzupełnieniem występującej w kolekcji narracji sztuki o sztuce.

>>>Czytaj więcej<<<

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r o grach hazardowych

Zrealizowano ze środków budżetu Miasta Białegostoku

Katalog prac

Artyści