en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Warsztaty rodzinne „Portret przestrzenny”

Warsztaty rodzinne „Portret przestrzenny”

26.11.2023
Miejsce: Miejsce: Warsztaty rodzinne „Portret przestrzenny”
A-
A+
Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza dzieci powyżej 6 roku życia wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne „Portret przestrzenny”
 
Prowadzenie: Ala Savashevich
Data: 26.11 (niedziela), godz. 10-12:00
Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2
 
Ceny biletów za udział w warsztatach: 10,00 zł od uczestnika.
Dla posiadaczy BKDR lub KDR zniżka w wysokości 50% ceny biletu (5,00 zł).
Płatność na miejscu gotówką lub kartą przed rozpoczęciem warsztatów.

Zapisy przez formularz zgłoszeń:
https://forms.gle/oTp3zAT9791FKvKS8
Uwaga: zapisy zakończone, prowadzimy zapisy na listę rezerwową

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane zapisywanie się na warsztat, a w przypadku rezygnacji o jak najszybszą informację. Pozwoli nam to zaprosić osoby z listy rezerwowej.
 
Podczas spotkania, wspierani przez artystkę, poszukamy abstrakcyjnej rzeźbiarskiej formy portretu ulubionej osoby. Wykorzystując drut oraz opaskę gipsową spróbujemy uchwycić charakterystyczne cechy w twarzy, takich jak owal, profil, kształt nosa czy uszu. Proces poprzedzi praca nad szkicem.
Kolejnym etapem będzie praca z kolorem. Zwrócimy uwagę na barwy lubiane i używane przez osobę przez nas portretowaną.
 
Prosimy o zabranie ze sobą zdjęcia portretowanej osoby.
 
Uwaga: warsztat brudzący, rekomendujemy stosowny strój
 
Ala Savashevich (1989) - urodziła się w m. Stolin w Białorusi. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Od 2021 doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2021 otrzymała stypendium Prezydenta Wrocławia. W praktyce artystycznej często odwołuję się do własnej przeszłości, historii, traumy, cielesności. Wykorzystuje zarówno monumentalne formy jak również wideo czy działania performatywne, nierzadko badając przy tym granice własnego ciała. Prace artystki były pokazywane na wystawach w Białorusi i Ukrainie oraz w Polsce, Niemczech i Austrii. Laureatka Nagrody Fundacji Sztuki Polskiej ING, Nagrody Warto 2021 w kategorii Sztuki Wizualne. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu.