en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Czego się dowiedziałeś z Facebooka

05.10.2018 - 26.10.2018

Czego się dowiedziałeś z Facebooka

05.10.2018 - 26.10.2018
Otwarcie: Otwarcie: 05.10.2018
Miejsce: Miejsce: Narodowe Muzeum Literatury Gruzińskiej im. Giorgiego Leonidze, ul. Gia Chanturia 8, Tbilisi, Gruzja
Artyści: Artyści: Bownik, Kuba Dąbrowski, Zuza Golińska, Maurycy Gomulicki, Katarzyna Korzeniecka, Magdalena Łazarczyk, Dominika Olszowy, Karol Radziszewski, Szymon Rogiński, Jana Shostak Projekt towarzyszący: ≋h≋o≋m≋a≋r≋
Kuratorzy: Kurator: Monika Szewczyk, Waldemar Tatarczuk
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Eliza Urwanowicz-Rojecka
A+
A-
Sieć, w tym media społecznościowe, wprowadza nowe sposoby widzenia, rozumienia i porządkowania świata. Funkcjonujemy w zapośredniczonym przez technologię świecie, w którym zacierają się i przenikają granice tego, co wirtualne i fizyczne. Szczególnie interesujące dla kształtu współczesnej kultury wydają się zależności między strukturą i sposobami funkcjonowania platform społecznościowych a polem sztuki.
Sieć przestaje być jedynie medium artystycznym, a staje się także częścią świata sztuki. Zjawisko to ma charakter relacyjny: z jednej strony artyści funkcjonujący w kulturze Internetu zmieniają architekturę sieci, z drugiej zaś Internet – w tym media społecznościowe – wpływa na język wizualny sztuki, współtworząc nową estetykę.

Sztuka, nierzadko funkcjonująca jak "papierek lakmusowy" rzeczywistości społeczno-kulturowej bądź jak „system wczesnego ostrzegania”, antycypując pewne zmiany, diagnozuje je znacznie wcześniej niż teoria społeczno-kulturowa. Bardzo często też komunikuje lub wypracowuje nowe rozwiązania.

Wystawa „Czego się dowiedziałeś z Facebooka” w subtelny sposób zarysowuje obraz relacyjnego charakteru sieci i świata sztuki oraz ich wzajemnych wpływów.


Wydarzenia towarzyszące: 06.10.2018, godz. 13:00 - oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawie i warsztaty z Szymonem Rogińskim

“Czego się nie dowiemy z Facebooka”

Szymon Rogiński, jeden z artystów biorących udział w wystawie „Czego się dowiedziałeś z Facebooka”, zaprasza osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie związanym z tematem ekspozycji. Będzie on polegał na eksperymencie rozgrywającym się na skrzyżowaniu świata rzeczywistego i wirtualnego. Uczestnicy warsztatów spotkają się z artystą w „realu” i w trakcie grupowych ćwiczeń integracyjnych, trwających około dwóch godzin, będą mieli okazję poznać się bliżej. Artysta ma nadzieję, że w tym czasie uda się stworzyć wśród obecnych zalążek poczucia grupowej przynależności. Po ćwiczeniach wykonane zostanie zbiorowe zdjęcie uczestników, które posłuży im do założenia na Facebooku grupy opartej na tym realnym doświadczeniu. Ostatnim etapem eksperymentu będzie obserwacja dynamiki i trwałości tak utworzonej grupy.


Projekt towarzyszący wystawie:  ≋h≋o≋m≋a≋r≋ - Outro Cuteness
więcej:


Śledź wydarzenie "Things to Learn from Facebook" na Facebooku


Wystawa odbywa się w ramach 3. Międzynarodowego Triennale w Tbilisi 2018 organizowanego przez CCA-Tbilisi

Projekt realizowany przez Galerię Arsenał

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej

Partner strategiczny

Partnerzy dodatkowi

Patroni medialni

Powiązane Wydarzenia

01.10 - 26.10

≋h≋o≋m≋a≋r≋ - Outro Cuteness

Czego się dowiedziałeś z Facebooka. Widok wystawy

Czego się dowiedziałeś z Facebooka, dokumentacja wystawy, zdjęcia: Szymon Rogiński

Waldemar Tatarczuk o wystawie Czego się dowiedziałeś z Facebooka

Szymon Rogiński, Avatary wystawy Czego się dowiedziałeś z Facebooka