en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Zapraszamy na Halfway Festival!

Zapraszamy na Halfway Festival!

28.06.2019 - 30.06.2019
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
A+
A-
Miło nam poinformować, że Galeria Arsenał jest tegorocznym partnerem Halfway Festival 2019.
W ramach współpracy wszyscy festiwalowicze mogą w weekend 29-30 czerwca w godz. 10-18 bezpłatnie zwiedzać aktualne wystawy:

w Galerii Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Dominika Olszowy "Happy End"
Pravdoliub Ivanov "Innym żyje się jakoś łatwiej"

oraz w Galerii Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
"Historie o starości"

Zapraszamy również 29.06 (sobota) o godz. 10 do Galerii Arsenał (ul. A. Mickiewcza 2) na dyskusję "Literackie espresso | Subiektywne wybory kobiet" z udziałem Aliny Wawrzeniuk, Katarzyny Sawickiej-Mierzyńskiej i Urszuli Komsty oraz o godz. 11 na oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawach Dominiki Olszowy i Pravdoliuba Ivanova.
HALFWAY FESTIVAL 2019
 
Dźwięki pochodzą z wnętrza. Zawsze prawdziwe, nasycone emocjami artystów i uzależniającą głębią. Jak co roku wspólnie będziemy słuchać opowieści z różnych stron świata zamkniętych w muzyce. Tak po prostu, zwyczajnie i naturalnie. Będziemy blisko muzyki, blisko ludzi i blisko różnych emocji. I jak zawsze liczymy, że będziemy przeżywać je wspólnie i pozostaną w nas na długo.
Halfway Festival to wydarzenie coraz bardziej widoczne na festiwalowej mapie Polski i Europy, jako najbardziej kameralny festiwal muzyki alternatywnej. W amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej tworzy się wyjątkowa atmosfera, a granice pomiędzy artystami a publicznością wręcz zanikają.
Halfway Festival już od 8 lat gości w Białymstoku przedstawicieli różnych gatunków i wrażliwości: od indie, przez elektronikę, aż po folk. Choć przybywają z różnych stron świata łączy ich jedno – głębia przekazu w dźwiękach jak i słowach.
Niezwykłość Halfway Festivalu tkwi również w jego kameralności i ograniczonej liczbie dostępnych biletów. Festiwal odbywa się w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej, który mieści 550 osób. To nie są przypadkowe osoby. To osoby, które wchodzą w relację z artystami, zarówno podczas koncertów, jak i w trakcie kuluarowych rozmów w otoczeniu niezwykłej architektury i magicznej natury.
Halfway Festival konsekwentnie podąża tą samą ścieżką wytyczoną w połowie drogi. Nie przepychając się, nie spiesząc na złamanie karku, z nikim się nie ścigając, idąc własnym rytmem. Najważniejsza jest muzyka, dlatego festiwal odrzuca wszelkie bariery – łączy w muzycznych emocjach, daje radość, pobudza wzruszenie.

Wystąpią m.in. Wędrowiec, Gyda, These New Puritans, Kotori, KÁRYYN, My Brightest Diamond, Julia Holter, Foxing, Strand of Oaks