en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Warsztaty towarzyszące wystawie "Globalna kontrola i cenzura"

Warsztaty towarzyszące wystawie "Globalna kontrola i cenzura"

23.02.2018 / 17:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Artyści: Artyści: Grzegorz Bojanek
A+
A-
Na warsztaty mamy już komplet, nie przyjmujemy więcej zgłoszeń.

Galeria Arsenał zaprasza serdecznie osoby 15+ do udziału w warsztatach towarzyszących wystawie "Globalna kontrola i cenzura" prowadzonych przez Grzegorza Bojanka.
23 lutego 2018, godz. 17:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: e.urwanowicz@galeria-arsenal.pl do wyczerpania miejsc. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać numer telefonu do kontaktu.

Czy w XXI wieku można stworzyć państwo z w pełni kontrolowanym Internetem?
 
Wydawać by się mogło, że pełna kontrola Internetu i blokada mediów społecznościowych jest w dzisiejszym świecie niemożliwa. Tak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni do Facebooka, Instagrama, Snapchata, Twittera, YouTube, Google, że gdyby nam to wszystko zabrać, mogłoby chyba dojść do protestów społecznych na niespotykaną dotąd skalę. Są jednak kraje na świecie, które mimo ogromnej liczby mieszkańców, mają zablokowany dostęp do tych wszystkich serwisów, a rząd kontroluje większość treści prezentowanych w sieci, jednocześnie kontrolując swoich mieszkańców.
 
Od 2009 roku Grzegorz Bojanek, muzyk i edukator, podróżuje po Chinach, obserwując postępujący proces zawłaszczania wolności sieci przez państwo. Aplikacje szeroko dostępne jeszcze w 2009 roku, jak Google, Instagram, itd, już w 2014 roku były częściowo blokowane, by w 2016 dostęp do nich był możliwy tylko przez VPN. Jak wiadomo, Chiny właśnie są na etapie wprowadzania możliwości blokowania zachodnich serwisów VPN, więc i ta możliwość kontaktu ze światem zostanie zerwana. Jednocześnie masa Chińczyków nie wyobraża sobie życia bez smartfona. Wszystkie nowości na rynku, znajdują rzesze nabywców w Państwie Środka. Dlatego też władze Chin stworzyły własny system komunikatorów i stron, zastępujący światowe serwisy.
 
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli m.in. zobaczyć, jak działa chiński serwis WeChat; dowiedzą się też, w jaki sposób władze Chin kontrolują podróżujących po kraju ludzi, którzy najczęściej nie są tego świadomi. Zapraszamy także do dyskusji na temat tego, czy możliwe byłoby wprowadzenie takiej cenzury sieci w Polsce.

Grzegorz Bojanek

Edukator i artysta zajmujący się tworzeniem oraz promocją polskiej muzyki ambient, elektronicznej i eksperymentalnej w Polsce i za granicą. Współzałożyciel polsko-chińskiego projektu „ChoP”, gdzie wraz z Zen Lu kontynuują poszukiwania na polu ambientu. Współpracował z brytyjskimi i amerykańskimi reżyserami, tworząc muzykę filmową. Grzegorz występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Unsound Festival (PL), Shanghai Electronic Music Week (CN), Ambient Festiwal w Gorlicach (PL) i Ambient Park w Białymstoku (PL), Firmament Festival (PL), Festival Ambientalny (PL), ChoP Festival w Shenzhen i Hong Kongu (CN). Obecnie pracuje nad kolejnym materiałem muzycznym dla amerykańskiego wydawnictwa Ohm Resistance.

https://open.spotify.com/artist/1QCM3eiOo0ogTXdUt9UPxo


https://www.facebook.com/bojanek.sound


http://bojanek.bandcamp.com

Bieżące wydarzenia

02.07 - 30.08

Warsztaty dla półkolonii i grup zorganizowanych towarzyszące wystawie „Historie o starości”

05.06 - 30.08

Poszukujemy pniaków do rąbania drewna