en
Menu
Logo Galerii Arsenał

THE BEST OF sztuka po internecie *najlepsze momenty* / wykład Janka Owczarka

THE BEST OF sztuka po internecie *najlepsze momenty* / wykład Janka Owczarka

14.03.2019 / 18:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca: Współpraca: Fundacja Uniwersytet Terenowy
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Ewa Tatar
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza na wykład Jana Owczarka towarzyszący wystawie Krzysztofa Garbaczewskiego "Badania terenowe"
THE BEST OF sztuka po internecie *najlepsze momenty*
14.03. (czwartek), godz. 18:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
wstęp wolny
Podczas wykładu z zakresu historii sztuki opowiem przekrojowo o „sztuce po internecie”. Co oznacza ten termin dzisiaj, a co oznaczał ponad dekadę temu? Dlaczego jest problematyczny i nieprecyzyjny? Dlaczego jeśli uważasz się za „artystę post-internetowego” lepiej się do tego nie przyznawaj? Przeanalizujemy wykluwanie się oraz przebieg dyskusji nad tym zjawiskiem, zwrócimy uwagę na niektóre z jego wyznaczników oraz przyjrzymy się wyselekcjonowanym realizacjom artystycznym wpisującym się w ten nurt (m. in. pracom artystek i artystów takich jak Katja Novitskova, Jon Rafman czy Ryan Trecartin).

Janek Owczarek – ur. 1990, historyk i krytyk sztuki. Współpracuje z magazynem „Szum”. W 2019 r. wspólnie z Darią Grabowska i Piotrem Polichtem organizuje ogólnopolski turniej artystyczny Tekken Art Tournament https://www.facebook.com/events/624788411278993/ .

***
Program towarzyszący wystawie "Badania terenowe" zrealizowano we współpracy z Fundacją Uniwersytet Terenowy w ramach dotacji zarządu Województwa Podlaskiego przyznanej w otwartym konkursie ofert na wykonanie zadań publicznych w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz w sferze działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego na rok 2019.

Partnerzy