en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Spotkanie z artystami rezydentami: Anną Jermolaewą i Scottem Cliffordem Evansem

Spotkanie z artystami rezydentami: Anną Jermolaewą i Scottem Cliffordem Evansem

27.08.2019 / 14:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Sylwia Narewska
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza na spotkanie z artystami rezydentami: Anną Jermolaewą i Scottem Cliffordem Evansem.
27.08 (wtorek), godz. 14:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

Artyści przebywają w Galerii Arsenał na miesięcznej rezydencji, podczas której przyglądają się wyjątkowości Puszczy Białowieskiej, w kontekście wydarzeń politycznych jak i unikalnego bogactwa naturalnego. Podczas spotkania opowiedzą o swojej dotychczasowej twórczości oraz zaprezentują efekty pracy w ramach rezydencji.

UWAGA! Spotkanie poprzedzi krótka konferencja prasowa.
Anna Jermolaewa i Scott Clifford Evans zostali wyłonieni w otwartym naborze w ramach projektu wymiany rezydencyjnej "Central & East Europe Calling" współorganizowanego m.in. przez <rotor> center for contemporary art w Grazu, Austrii.

***
Anna Jermolaewa, www.jermolaewa.com
Ur. 1970 w Sankt Petersburgu, Rosja. Od 1989 r. mieszka i pracuje w Wiedniu. Anna Jermolaewa jest uważana za jedną z najwybitniejszych współczesnych artystek austriackich. Posługuje się głównie takimi mediami jak fotografia, wideo i instalacja. W swoich pracach analizuje struktury, w których funkcjonuje społeczeństwo, jak również stosunki społeczne i sferę życia codziennego. W swojej twórczości porusza tematy związane z warunkami i ograniczeniami ludzkiego istnienia.
Od 2018 Profesor Designu Eksperymentalnego na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Linzu, Austria.
2017-2016 Profesor Gościnny na Wydziale Sztuki, Contemporary Context, Kunsthochschule Kassel, Niemcy
2011–2006 Profesor na Wydziale Sztuki Mediów, State School of Design/ZKM, Karlsruhe, Niemcy
2002 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu (Malarstwo & Grafika/Nowe Media) 1998 ukończyła Uniwersytet Wiedeński (Wydział Historii Sztuki).
Jej prace znajdują się w kolekcjach: m.in. Her work is held in the collections of the Stedelijk Museum w Amsterdamie, Friedrich Christian Flick Collection, Museum of Contemporary Art Kiasma w Helsinkach, MUMOK-Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig w Wiedniu, Volpinum Kunstsammlung, MUSA, Museum auf Abruf w Wiedniu, Tiroler Landesmuseums Ferdinandeum, Vehbi Koc Foundation, Kontakt-The Art Collection of Erste Group, Belvedere, Landesgalerie Linz, Vienna Museum, Collection of Bank Austria, EVN Collection and Arbeiterkammer Vienna.
Laureatka wielu nagród i grantów m.in.
2017 MAK-Schindler Scholarship Program at the Mackey Apartments, Los Angeles
2014 Rezydencja Artystyczna oraz New York Studio Grant w ISCP przy wsparciu Federalnego Ministerstwa Oświaty, Nauki i Kultury Republiki Austrii

Scott Clifford Evans
Ur. 1979, artysta, pisarz i performer z Utah, USA, który obecnie mieszka i pracuje w Wiedniu. Jego najnowsza praca wideo, 20 z 19 733 Killing Fields (2017), jest dokumentacją dwudziestu „pól śmierci” w Kambodży związanych z reżimem Czerwonych Khmerów. Jego wideo Manipulowanie walutą (2016) miało swoją premierę w One Work Gallery w Wiedniu i pokazywane było na wystawach w Londynie, Berlinie i Grazu.
W 2019 roku Evans współpracował jako konsultant scenariuszowy i aktor z Liamem Gillickiem i Gelatinem (wiedeńską grupą artystów) przy wystawie/filmie Stinking Dawn w Kunsthalle Wien. Wystąpił także w filmie Christiana Kosmasa Mayera Memory Palace (2016) oraz performował z grupą artystyczną Gelatin w Karaoke Machine na międzynarodowym festiwalu Donaufestival 2016 w Krems w Austrii. Ponadto, pomaga /asystuje Annie Jermolaewie w/przy wielu jej pracach wideo i projektach dokumentalnych, w tym: The Pit (2019), Ecce Multitudo (2017), Political Extras (2015) i LENINOPAD (2015).
Niedawno Evans prowadził warsztaty poświęcone zapaśnictwu, Schlammgrübe 3000, w Impulstanz w Wiedniu, a obecnie kręci swój pierwszy fabularny, trash-horror projekt instalacji/filmu Murderkino.