en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Salon Ambientu: Scena Arsenał 1.2

Salon Ambientu: Scena Arsenał 1.2

26.10.2019 / 19:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Kuratorzy: Kurator: Sylwia Narewska, Jędrzej Dondziło, Ewa Tatar
A-
A+
Galeria Arsenał x Up To Date Festival prezentują

Salon Ambientu:
Scena Arsenał 1.2

26.10 (sobota), godz. 19
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Wstęp wolny, ograniczona liczba miejsc

***
Anna Zaradny – Go Go Theurgy – koncert
Osmo Nadir – Performans dźwiękowy na wrzeciono i struny laserowe
Dtekk – DJ set

Kuratorzy wieczoru: Sylwia Narewska, Jędrzej Dondziło
Słowo Bauhaus wypowiadane w kontekście muzyki jednoznacznie odsyła do zimnej, nowej fali. Nas ta fala zabierze jeszcze głębiej, do źródła, które wybiło w Weimarze, zabrzmiało w Dessau (np. głucho, tkaniną akustyczną autorstwa Annie i Josefa Albersów), rezonowało duchem czasu przed wielką wojną, wibrowało od Black Mountain College (4’33’’) po Northampton, by widmowo wrócić w elektrowni. Będzie mistycznie, będzie nastrojowo, będzie atonalnie. Pytanie: What is abstract? Odpowiedź: 12 silnia. [Ewa Tatar]

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się 9 lat temu w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się kilkadziesiąt edycji w wielu miastach Polski. Organizatorzy Salonu Ambientu, skupiają się na promocji takich gatunków jak: ambient, modern classical, IDM, a nawet noise.
www.uptodate.pl
 
Biogramy artystów:
 
Anna Zaradny – artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni festiwalu i wydawnictwa Musica Genera . Jej praktykę artystyczną charakteryzuje integracja sztuk wizualnych i dźwiękowych, która przejawia się w konstruowanych przez nią wielokanałowych instalacjach i obiektach oraz kompozycjach muzyczno-przestrzennych. Laureatka nagrody publiczności 5 edycji konkursu „Spojrzenia 2011 – Nagroda Fundacji Deutsche Bank”. Konsultantka i badaczka muzyczna w projekcie Escape Act dla Alexandry Bachzetsis 2018. Autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych min. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie czy Galerii Arsenał (wystawa indywidualna w 2018);
Jej dyskografia obejmuje nagrania solowe i projekty z min. Burkhard Stangl, Christian Fennesz, Robert Piotrowicz, Jerome Noetinger, Tony Buck, Kasper Toeplitz.
Autorka muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych, rezydentka Elektronmusikstudion EMS Stockholm 2016, KSYME - CRM Athens 2018 / 2019.
https://annazaradny.bandcamp.com/album/go-go-theurgy
https://artmuseum.pl/pl/filmoteka/artysci/anna-zaradny
annazaradny.net
 
Osmo Nadir – interdyscyplinarny artysta, projektant i kompozytor. Tworzy projekty na styku dyscyplin – instalacje audiowizualne, kinetyczne, video art, buduje własne instrumenty muzyczne i kontrolery. Należy do nowego pokolenia artystów związanych z rewolucją informacyjną, która rozpoczęła się w latach 2000. Nagrodzony Talentem Trójki oraz nagrodą im. Leszka Knaflewskiego KNAF. Jego instrumentarium stanowią własnoręcznie skonstruowane futurystyczne narzędzia performatywne, m.in. struna laserowa czy wyposażone w czujniki pochylenia wrzeciono.
www.osmonadir.com
www.facebook.com/osmonadir
 
Dtekk (Jędrzej Dondziło) – DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Białostoczanin z krwi i kości. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń pt. Salon Ambientu i Secret Location; wielokrotnie nagradzany zarówno za swoją działalność promotorską (np. Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku) jak i muzyczną (DJ numer 1 w Polsce w plebiscycie portalu muno.pl).
https://www.facebook.com/dtekkPL/
http://soundcloud.com/dtekk
 
***
Wydarzenie jest częścią programu mediującego wystawę „DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu” w Galerii Arsenał w Białymstoku (18.10-18.12.2019)
 
***

Powiązane Wystawy

Zbliżenie na dłoń. Wyróżniają się paznokcie ozdobione żółtymi plamami i kropkami.
18.10 - 18.12

DO ZOBACZENIA PO REWOLUCJI! Wystawa na 100-lecie Bauhausu