en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Pokaz filmu "Ostatni pociąg do Warszawy" i spotkanie z twórcami

Pokaz filmu "Ostatni pociąg do Warszawy" i spotkanie z twórcami

22.08.2019 / 18.30
Miejsce: Miejsce: Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15, CO - WORKING, II piętro, przy sklepie TOTEM
Kuratorka: Kurator: Aleksandra Kluczyk
A+
A-
Galeria Arsenał we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier i Alfa Centrum Białystok zaprasza na pokaz filmowy oraz spotkanie z twórcami w ramach projektu Moduł D. Podlasie:

Dom Mody Limanka "Ostatni pociąg do Warszawy" 

22 sierpnia (czwartek), godz. 18:30
Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15, CO - WORKING, II piętro, przy sklepie TOTEM
Film z tłumaczeniem na PJM i napisami dla niesłyszących
O FILMIE
Dom Mody Limanka to powołany w połowie 2017 roku i upadły w maju 2019, łódzki kolektyw artystyczny. Działalność grupy w większości skupiała się na organizowaniu wydarzeń artystycznych w mieszkaniu wynajmowanym przez członków i członkinie DML. Jego siedziba mieściła się w byłym gabinecie ginekologicznym, gdzie praca zawodowa i życie prywatne toczyły się równolegle. Podobnie dla kolektywu mieszkanie funkcjonowało jednocześnie jako przestrzeń prywatna i publiczna, stając się: pracownią, galerią, showroomem, domem, a przy okazji najnowszej produkcji również planem zdjęciowym.
Film "Ostatni pociąg do Warszawy" jest produkcją wieńczącą działalność grupy, opowiada o życiu kolektywu, którego mityczne 5 minut sławy minęło. Bohaterowie stają u progu decyzji, czy przeprowadzić się do stolicy, z doszczętnie rozkopanej i trapionej niedostatkiem Łodzi, czy zostać i realizować utopijny projekt o „prowadzeniu działalności artystycznej na peryferiach tego kraju”.

Dom Mody Limanka, Ostatni pociąg do Warszawy, 2019
film, 22 minuty

Film wyświetlamy z napisami dla niesłyszących. Na sali dostępna będzie pętla indukcyjna. Film i spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Przestrzeń jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach.

Pokaz jest otwarty dla każdego, a wstęp bezpłatny, tym samym zapewniamy równy dostęp do kina osobom z różnymi potrzebami oraz osobom wykluczanym z udziału w kulturze.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: mail: a.kluczyk@galeria-arsenal.pl tel./SMS: 797 271 777, z dopiskiem, czy będzie potrzebne tłumaczenie PJM podczas filmu
UWAGA! Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji

Seans odbędzie się w Alfa Centrum, ul. Świętojańska 15, CO - WORKING, II piętro, przy sklepie TOTEM

Wydarzenie jest częścią projektu "Moduł D. Podlasie" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".

      

Bieżące wydarzenia

czarnobiała stopklatka z filmu "Zdobywcy słońca" przedstawiająca mężczyzn prezentujących obrazy z drzwi pociagu
27.02 - 27.02

Pokaz filmu "Zdobywcy słońca" Anny Baumgart