en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Performans „Eksterioryzacja”

Performans „Eksterioryzacja”

15.06.2020 / 18:00
Miejsce: Miejsce: https://photinus.shukhliada.com/
A-
A+
Galeria Arsenał oraz Shukhliada & Szkoła Photinus zapraszają na performans online:

„Eksterioryzacja”

towarzyszący wystawie „Solidarność i sprawstwo”

15.06 (poniedziałek), godz. 18:00

strona www: https://photinus.shukhliada.com/


Autorzy koncepcji, realizatorzy projektu, performerzy:
Yevhenii Arlov, Anna Ivchenko, Max Nykyforiv, Oleksandr Reznikov, Oleksandr Sirous, Igor Sokolov, Dmytro Tentiuk, Mykhailo Vybodovskyi (pozostali autorzy koncepcji: Yevhenii Svystun, Taira Umarova)
Kuratorzy projektu: Lera Polianskova, Max Robotov i Ivan Svitlychnyi


Obecnie z powodu pandemii koronawirusa studenci oraz nauczyciele szkoły Photinus w Ukrainie współpracują online. Efektem ich działań jest kilkuetapowy projekt wirtualnego środowiska performatywnego.
 
To środowisko sieciowe działające na bazie przestrzeni wystawienniczej Shukhliada*. Aby pozostać w kontakcie i kontynuować wspólne działania artystyczne, studenci i nauczyciele stworzyli w sieci przestrzeń współpracy performatywnej, w której każdy staje się częścią jednego „ciała” / kolektywnej postaci przybierającej różne formy w zależności od zmieniającego się otoczenia i zadań. Fabułą pierwszego performansu Eksterioryzacja jest podróż kolektywnego bohatera nad morze.
 
Projekt przebiega dzięki algorytmowi zapewniającemu korelację między pewnymi działaniami fizycznymi lub sekwencjami działań performerów a wirtualnymi obiektami, poprzez które performerzy są reprezentowani w środowisku sieciowym.
 
Na wystawie „Solidarność i sprawstwo” pokazywane jest wideo stworzone na podstawie wstępnych efektów projektu, którego realizacja nieprzerwanie trwa.
https://solidarityandagency.online/photinus-studio/

Po wykonaniu performansu na stronie: https://photinus.shukhliada.com/projekt będzie prezentowany w formie dokumentacji wideo na stronie wystawy „Solidarność i sprawstwo”.
 
* Platforma niezależnych projektów kuratorskich realizowanych w Internecie, założona w 2013 roku przez Lerę Polianskovą, Maxa Robotova i Ivana Svitlychnego.
 
shukhliada.com