en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie Pravdoliub Ivanov „Innym żyje się jakoś łatwiej”

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie Pravdoliub Ivanov „Innym żyje się jakoś łatwiej”

13.08.2019 / 13:00-14:30
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza osoby z niepełnosprawnością wzroku oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie Pravdolib Ivanov "Innym żyje się jakoś łatwiej" prowadzone przez Justynę Kołodko-Bietkał, Izabelę Liżewską i Justynę Zieniuk
Audiodeskrypcja jest metodą, która umożliwia osobom niewidomym lub słabowidzącym zapoznanie się z dorobkiem sztuki filmowej, teatralnej czy plastycznej. W przypadku filmu lub teatru uzupełnieniem opisu są dialogi, muzyka i inne dźwięki przynależne ruchomemu obrazowi. Natomiast malarstwo, rzeźba czy architektura mogą najczęściej zaistnieć dla osoby niewidomej wyłącznie dzięki słownemu przekładowi.
 
Galeria Arsenał jest jedną z nielicznych instytucji kultury w województwie podlaskim i publiczną galerią sztuki współczesnej w Polsce, która w tak kompleksowy i systemowy sposób pragnie stworzyć program udostępniania i budowania długotrwałych relacji z osobami niepełnosprawnymi w obszarze kultury współczesnej. Kierunek, który wybieramy, wpisuje się w ogólnoświatowe trendy projektowania uniwersalnego czyli dostępnego dla wszystkich odbiorców. Idea projektu opiera się na wyrównywaniu szans w kontakcie ze sztuką i edukacją kulturalną oraz na integracji społecznej poprzez włączanie w obieg życia kulturalnego.