en
Menu
Strona główna - Galeria Arsenał

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawach: Valentin Ruhry "Eliza" oraz Hubert Czerepok "Początek"

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawach: Valentin Ruhry "Eliza" oraz Hubert Czerepok "Początek"

12.10.2018 / 13:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Wiska, Justyna Zieniuk
A-
A+
Galeria Arsenał oraz 6. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier zapraszają wszystkich chętnych na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawach:
Valentin Ruhry, Eliza
Hubert Czerepok, Początek

12.10.18, godz. 13:00
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Audiodeskrypcja jest metodą, która umożliwia osobom niewidomym lub słabowidzącym zapoznanie się z dorobkiem sztuki filmowej, teatralnej czy plastycznej. W przypadku filmu lub teatru uzupełnieniem opisu są dialogi, muzyka i inne dźwięki przynależne ruchomemu obrazowi. Natomiast malarstwo, rzeźba czy architektura mogą najczęściej zaistnieć dla osoby niewidomej wyłącznie dzięki słownemu przekładowi.

Galeria Arsenał jest jedną z nielicznych instytucji kultury w województwie podlaskim i publiczną galerią sztuki współczesnej w Polsce, która w tak kompleksowy i systemowy sposób pragnie stworzyć program udostępniania i budowania długotrwałych relacji z osobami niepełnosprawnymi w obszarze kultury współczesnej. Kierunek, który wybieramy, wpisuje się w ogólnoświatowe trendy projektowania uniwersalnego czyli dostępnego dla wszystkich odbiorców. Idea projektu opiera się na wyrównywaniu szans w kontakcie ze sztuką i edukacją kulturalną oraz na integracji społecznej poprzez włączanie w obieg życia kulturalnego.

6. WARSZAWSKI FESTIWAL KULTURY BEZ BARIER "MOŻESZ" odbywa się w dniach 28.09 -07.10.2018 oraz 12–14.10.2018 w Warszawie i innych miastach w Polsce.
 
Możesz! Pewnie, że Możesz! Każdy może... Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! włączyć się w 6. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier. Festiwal odbędzie się w dniach 28 września – 7 października 2018 roku i w weekend 12 – 14 października 2018 roku. Hasło tegorocznej edycji to tylko jedno, nie pozostawiające wątpliwości słowo: Możesz! Z Hasłem tym zwracamy się do wszystkich chcących nasycać zwyczajność przebłyskami święta. Zależy nam, by ci, którzy kulturę tworzą, uwierzyli, że mogą ją kierować do jak największej liczby odbiorców, a ci, do których ta oferta jest adresowana, dali się przekonać, że naprawdę mogą z niej korzystać. WFKBB jest, jak zawsze, wielkim świętem dostępnej kultury, dostępnej dla naprawdę każdego. Bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć każdy może znaleźć coś dla siebie.

Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń czekają z wartościową i bogatą ofertą odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów, spotkań i spacerów. Wierzymy, że 6. WFKBB może stać się, podobnie, jak w latach ubiegłych, wydarzeniem integrującym polskie społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób wykluczanych. 6. WFKBB, postrzegany przez pryzmat nowości i liczb, prezentuje się znakomicie. Zupełnie nowe propozycje to między innymi Maraton grozy w kinie Elektronik, czyli nowa, nieco straszna, twarz Festiwalu Filmowego „Przejścia”, Dzień Głuchych, sekcje dla obcokrajowców i dla rodzin, w przypadku wielu wydarzeń możliwość dopasowania terminu do preferencji grupy oraz kodowanie z UKE, czyli nauka programowania dla najmłodszych. 6. WFKBB w liczbach to 17 miast w Polsce, blisko 80 zaangażowanych instytucji kultury i oferta ponad 250 wydarzeń!

Patronaty honorowe: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, PFRON, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl

Powiązane Wystawy

31.08 - 25.10

Hubert Czerepok. Początek, w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

31.08 - 25.10 / 18:00

Valentin Ruhry. ELIZA