en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Oprowadzania z audiodeskrypcją po wystawie "FOGHORN"

Oprowadzania z audiodeskrypcją po wystawie "FOGHORN"

09.04.2019 - 12.04.2019
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Kuratorki: Kurator: Justyna Zieniuk, Katarzyna Wiska
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza osoby z niepełnosprawnością wzroku oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne oprowadzania z audiodeskrypcją po wystawie "FOGHORN" prowadzone przez Justynę Kołodko-Bietkał, Kasię Wiską i Justynę Zieniuk

9.04. (wtorek), godz. 13:00–14:30
10.04. (środa), godz. 13:00–14:30
11.04. (czwartek), godz. 13:00–14:30
12.04. (piątek), godz. 11:00–12:30
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Audiodeskrypcja jest metodą, która umożliwia osobom niewidomym lub słabowidzącym zapoznanie się z dorobkiem sztuki filmowej, teatralnej czy plastycznej. W przypadku filmu lub teatru uzupełnieniem opisu są dialogi, muzyka i inne dźwięki przynależne ruchomemu obrazowi. Natomiast malarstwo, rzeźba czy architektura mogą najczęściej zaistnieć dla osoby niewidomej wyłącznie dzięki słownemu przekładowi.

Galeria Arsenał jest jedną z nielicznych instytucji kultury w województwie podlaskim i publiczną galerią sztuki współczesnej w Polsce, która w tak kompleksowy i systemowy sposób pragnie stworzyć program udostępniania i budowania długotrwałych relacji z osobami niepełnosprawnymi w obszarze kultury współczesnej. Kierunek, który wybieramy, wpisuje się w ogólnoświatowe trendy projektowania uniwersalnego czyli dostępnego dla wszystkich odbiorców. Idea projektu opiera się na wyrównywaniu szans w kontakcie ze sztuką i edukacją kulturalną oraz na integracji społecznej poprzez włączanie w obieg życia kulturalnego.

Powiązane Wystawy

15.03 - 05.05

FOGHORN. Wątek transformacji w pracach z Kolekcji II Galerii Arsenał