en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Kultura nie wyklucza – szkolenie dla kadr kultury

Kultura nie wyklucza – szkolenie dla kadr kultury

11.06.2019 / 10:30-16:00
Miejsce: Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
Współpraca ze strony Galerii: Współpraca ze strony Galerii: Ewa Tatar
A+
A-
Galeria Arsenał zaprasza na szkolenie dla Kadr kultury:

Kultura nie wyklucza

11.06.2019, wtorek, godz. 10.30–16
Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok
UWAGA! Rekrutacja na szkolenie zakończona!
Celem szkolenia jest przygotowanie kadr kultury do prowadzenia działań edukacyjnych adresowanych do osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, jak również do tworzenia projektów, które mogą przyczynić się do zmiany w sposobie postrzegania i traktowania osób z diagnozą spektrum autyzmu lub niepełnosprawności intelektualnej.
 
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, dlaczego osoby po kryzysach psychotycznych potrzebują kontaktu z kulturą; jak prowadzić warsztaty dla młodzieży z problemami emocjonalnymi; na co należy zwrócić uwagę, przygotowując projekt dla najmłodszych dzieci z zaburzeniami psychicznymi oraz jak wspierać rodziców dzieci z odmiennymi ścieżkami rozwoju.
 
Szkolenie ma również na celu ukazanie potencjału sztuk wizualnych w kreowaniu zmiany społecznej, dlatego będzie ono oparte na dziełach z Kolekcji II Galerii Arsenał w Białymstoku.
 
Czas trwania: 5,5 godziny (szkolenie jednodniowe)
 
Limit miejsc: 20 osób
 
Zgłoszenia przyjmuje:
Justyna Kołodko-Bietkał: j.bietkal@galeria-arsenal.pl
 
Prowadzenie:
Elżbieta Sala-Hołubowicz (1984) – certyfikowana terapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, absolwentka psychologii i filozofii UJ. Animatorka i edukatorka. Była kierowniczka działu edukacji w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK). Jedna z kuratorek wystawy „Prywatne wnętrze. Wystawa obrazów i rysunków ze zbiorów Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie” prezentowanej w MOCAK-u, w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie, na Zamku Książ. Redaktorka publikacji „Sztuka i wolność. Znaczenie twórczości z perspektywy psychoanalitycznej” (2014) oraz autorka licznych artykułów. Stypendystka MNiSW (2009) oraz MKiDN (2019).

Wydarzenie realizowane jest w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wydarzenie objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej