en
Menu
Logo Galerii Arsenał

Konferencja inspirująca „Szkoła od Nowa”

Konferencja inspirująca „Szkoła od Nowa”

11.02.2017 - 12.02.2017
A+
A-
Konferencja inspirująca „Szkoła od Nowa” skierowana jest do pedagogów, nauczycieli, rodziców, opiekunów, osób pracujących z dziećmi i wszystkich tych, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie: jak powinna wyglądać współczesna szkoła, by mogła lepiej odpowiedzieć na wyzwania XXI wieku

Prelegenci to nauczyciele, pedagodzy, mediatorzy, terapeuci, psycholodzy . To osoby, które zapoczątkowały już zmiany w szkołach, z którymi współpracują lub które tworzą (m.in. Agnieszka Stein, Jarek Żyliński, eksperci z Fundacji EduTank, przedstawiciele lokalnych innowacyjnych placówek w Białymstoku).
 
 
Podczas Konferencji będziemy zastanawiać się, jakiej szkoły potrzebujemy dziś, aby przyszli dorośli mogli tworzyć świat pełen harmonii, bliskich relacji i empatii. Jak mogą wkraczać w dorosłe życie z praktycznymi umiejętnościami i kompetencjami, które będą rozwijały ich samych oraz służyły świadomemu społeczeństwu.
 
 
Galeria Arsenał jest jednym z partnerów konferencji. W niedzielę, 12 lutego odbędą się tu  prezentacje inspirujących szkół z całej Polski oraz warsztatów. Justyna Kołodko-Bietkał oraz Izabela Liżewska, zajmujące się w Galerii Arsenał edukacją, poprowadzą warsztaty rodzinne dedykowane aktualnej wystawie Bownika „Wyobraź sobie czasy, w których wszystkie rekordy już padły". Artystka Laura Pawela na nasze zaproszenie poprowadzi warsztaty „Nieistniejąca osada”.
 
Na wszystkie wydarzenia w ramach konferencji obowiązuje rejestracja. Czytaj pełny program
 
 
Partnerem konferencji jest również Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Tu odbędą się prelekcje oraz dyskusja w sobotę, 11 lutego. Katarzyna Kida z Galerii Arsenał wystąpi z wykładem „Tworzyć, nie odtwarzać – o edukacji artystycznej”.
 
Organizatorem wydarzenia jest nowo powstająca Niepubliczna Szkoła Podstawowa MOZAIKA w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Kobieteria
 
Kontakt w sprawie konferencji: mozaika.bialystok@gmail.com
Adrianna Naruk: 506 007 723
Magda Polak: 669 096 406

Bieżące wydarzenia

21.07 - 15.09

Niełatwo być zielonym. Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie "Architektoniczne ewolucje"

01.09 - 01.09

Bouillon Group. 100 minut, w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar

28.06 - 31.08

"Cyk i światło. Historia białostockiej elektrowni" - audycja Doroty Sokołowskiej